Łańcuch historycznych zdarzeń w 25 lat po 1989 roku

Drodzy Rodacy,
Po 25 latach trudnych przemian w naszej Ojczyźnie, chciałbym symbolicznie ogłosić: w Polsce zakończyła się transformacja ustrojowa! Dziś możemy śmiało powiedzieć, że żyjemy w Polsce demokratycznej i w systemie okrzepłej gospodarki wolnorynkowej, w państwie zbudowanym na solidnych fundamentach międzynarodowej współpracy, w kraju wysokich aspiracji i pełnym nadziei na dalszy rozwój. Dokonaliśmy nieprawdopodobnego skoku cywilizacyjnego. Jesteśmy już w zupełnie innym miejscu, w nowej epoce, a przed nami kolejne wyzwania.
Warto z tej perspektywy przypomnieć początki tej drogi w demokracji. Zaczęło się w Polsce, ale nasze zwycięstwo w roku 1989 nie było przecież pełne. Nie zapominajmy, że struktur komunistycznych nie udało się od razu rozebrać. Sejm wybrany w wyborach 4 czerwca był „kontraktowy”, w pierwszym rządzie znaleźli się komunistyczni generałowie, a państwo funkcjonowało jeszcze w wielu płaszczyznach w logice poprzedniego systemu. Wielu, zapominając o realiach tamtego czasu, zarzuca nam dziś, że mieliśmy szansę rozliczyć i definitywnie zamknąć poprzednią epokę już w roku 1989. Z pełnym przekonaniem twierdzę, że tylko działanie etapowe mogło nas doprowadzić do pełni wolności i demokracji. I doprowadziło.
Niewdzięczny i trudny kompromis wynikający z porozumień Okrągłego Stołu stanowił konieczny przyczynek, ale będący tylko ogniwem w łańcuchu zdarzeń, doprowadzając do częściowo wolnych wyborów. Uchyliliśmy drzwi do wolności, za którą musieliśmy już brać odpowiedzialność. Nic jednak w 1989 roku nie było przesądzone. Widziałem zmęczenie i niepewność ludzi w związku z wprowadzanymi reformami rządu Tadeusza Mazowieckiego, który dzielnie i z determinacją zmieniał Polskę na lepsze. Niezadowolenie społeczne komuniści mogli z łatwością wykorzystać i zawrócić Polskę z drogi przemian. Potrzeba było wiele odwagi i rozwagi. Dlatego dziś należą się podziękowania Polakom za to, że wytrwali, że nie ulegli populizmowi i demagogii. Często ich trudne decyzje miały konsekwencje polityczne, jednak wiem, że historia i kolejne pokolenia oddadzą należną sprawiedliwość. Ja również dałem z siebie wszystko, aby odzyskanej niepodległości nie stracić i przypieczętować ją pełną demokratyczną legitymacją. Stało się to w 1990 roku, kiedy z woli Narodu-Suwerena, w wyniku pierwszych w pełni demokratycznych wyborów III RP, zostałem Prezydentem wolnej Polski. Nasze doświadczenia Grudnia 1970 roku, Sierpnia 1980 i Czerwca 1989 należy więc wiedzieć jako ciąg zdarzeń, jako kolejne ogniwa łańcucha wolności.
Dziś Polska wygląda zupełnie inaczej. Myślę, że możemy powiedzieć, iż reformy się udały, sytuacja polityczna jest stabilna, władze Rzeczypospolitej mają demokratyczny mandat, system wyborów działa bez zakłóceń, funkcjonują niezawisłe sądy i wolne media. Nasz głos jest słyszany i szanowany nie tylko w Europie, ale i na świecie. Polska jest członkiem Paktu Północnoatlantyckiego i Unii Europejskiej. Jako były prezydent jestem dumny z tego, czego dokonaliśmy, choć nie możemy zapominać o wielu obszarach życia
społecznego, wymagających poprawy i kolejnych zmian. Wiele jest do zrobienia, ale to my sami decydujemy o własnym losie. To nasze wielkie zwycięstwo!
Nowa epoka stawia przed nami nowe wyzwania. My, którzy zburzyliśmy komunizm, uruchamiając domino przemian w Europie, powinniśmy być przykładem i inspiracją dla całego świata, jak bez przemocy i w sposób demokratyczny zmieniać nawet najtrudniejszą rzeczywistość. Dziś musimy zadawać pytania, jaki ma być budowany świat w tej nowej epoce, jak ma wyglądać demokracja i globalizacja. Od dawna apeluję o opracowanie swoistego dekalogu uniwersalnych wartości, które stanowiłyby trwały punkt odniesienia dla tej nowej Europy i świata. Musimy zdefiniować i przyjąć wspólne naczelne prawa, które pozwolą współistnieć narodom i religiom w poszanowaniu różnic i w przyjaznym współdziałaniu.
Choć sam już czynnym politykiem nie jestem, to na drodze dyskusji o współczesnych wyzwaniach i szukania rozwiązań zawsze można mnie spotkać. Wspominając zaś 4 czerwca 1989 roku, twórzmy lepszy świat dla naszych dzieci i wnuków, by naszego zwycięstwa nie zmarnować. Cieszmy się sukcesem polskiej transformacji i budujmy na położonych w ciągu 25 lat mocnych fundamentach coraz piękniejszy dom. Wyrwaliśmy się z niewoli, zbudowaliśmy demokrację, teraz zadbajmy o to, by nasz kraj był jeszcze silniejszy w bezpiecznej i dostatniej wspólnocie międzynarodowej Unii Europejskiej i rozumiejącego pojęcie solidarności świata.
Lech Wałęsa

225 Komentarze

 1. według tych danych o ile im wierzyć prawdziwe nazwisko Bolka to :
  Narodowość wymienionych poniżej osób jest udokumentowana danymi z tajnej kartoteki ludności Polski, za której udostępnienie dziękujemy odważnym Polakom i akt parafii i diecezji, za co dziękujemy polskim duchownym potwierdzającym te dane.
  Podajemy do publicznej wiadomości nazwiska osób publicznych, biorących, bądź też tych korzy brali udział w życiu politycznym w Polsce, a oto „elity”:
  Lech Wałęsa – LEJBA KOHNE .
  Na początku w to nie wierzyłem , gdyż jak na Żyda był za głupi . Z drugiej strony cwaniactwo , spryt , narcyzm wskazują na pejsatego i to piękne przemówienie :
  https://www.youtube.com/watch?v=I-uho1f5ofc

  • Panie Walesa nie wiem czy Pan czyta te komentarze…ale jak powstawala solidarnosc , oddal bym zycie za Polske i Walese taka byla presja za wolnoscia i obaleniem komuny… to co Pan zrobil to pomsta do nieba ukladac sie z komunistami i pic wode na imprezach , czy Pan ma za idiotow nas Polakow.. jestesmy zawiedzieni ze nie ma Pan krzty sumienia, czy Pan mysli ze jest tylko jedno zycie I nic wiecej …jest Pan zombie mamony slepota nie znajaca granic…mial by Pan troche honoru i nie przeszkadzal przynajmiej teraz nie przeszkadzac Polakom w demokracji…Najciezsze zbrodnie sa przebaczane i Panu by przebaczyli , ale Pan jest zawziety do potegi I utrzymuje mit ktory runie jak mur Berlinski….z powazaniem Polak….

 2. Kilka miesięcy temu na blogu Bolka umieściła swój post starsza schorowana kaleka kobieta , która swoje zdrowie straciła na walce z czerwoną zarazą , a jej brat został zamordowany przez czerwonych oprawców .
  Można znaleść ten wpis na tym forum .
  Kobieta pisała , że wystąpiła o rentę specjalną , ale nic z tego nie wyszło , bo wiadomo cudów nie ma , bo takie świadczenia to pewnie mogliby dać Wielkiemu Bolkowi tfu , bądż innym styropianowym pejsom na pewno nie pani.
  Oczywiście niech ktoś Bolka skrytykuje , Boluś nie pozostaje dłużny i krzyczy tak : ” Krytykuja mnie nieudacznicy , którym się zw życiu nie powiodło . Wiecie gnojki ja za jeden wykład tyle biorę ile wy przez 100 lat pracy nie zarobicie „.
  Bolek jak są idioci , którzy ci płacą za opowiadanie niesamowitych pierdół zarabiam sobie nawet miliardy USD . Niczego ci nie zazdroszczę .
  Proszę panią ma pani szacunek wielu Polaków . Uważam panią za bohaterkę narodową . Naprawdę tego pani nie kupi za żadne USD .
  Moim zdaniem szanse Dudy są zerowe , ale gdyby wygrał to niech pani się zwróci o pomoc do niego . Szanse jakieś są , bo na pomoc Bulla czy Kopaczowej nawet niech pani nie traci czasu . Nic z tego nie będzie.
  Pozdrawiam.

  • Ja również dałem z siebie wszystko, aby odzyskanej niepodległości nie stracić i przypieczętować ją pełną demokratyczną legitymacją. Stało się to w 1990 roku, kiedy z woli Narodu-Suwerena, w wyniku pierwszych w pełni demokratycznych wyborów III RP, zostałem Prezydentem wolnej Polski…w/w słowa L.walesy

   https://m.youtube.com/watch?v=c3Z2xs8LAF0
   Nocna zmiana
   Od 52min 35sek widać czarno na białym jak pan dał z siebie wszystko…!!!smutne:(
   I inteligentny człowiek panu napewno nie zazdrości,ale współczuje:(
   A rozliczony ze wszystkiego zostanie pan przez 3 ostatnie dni zycia:(
   Z godnie z skryptami mnichów tybetańskich ciało umiera 47 dni a mózg 3 dni przed śmiercią:(
   A co sie wtedy dzieje odsyłam do mnichów tybetańskich:(żaden mechanizm wyparcia nie pomaga:(((
   Współczuje jeszcze raz:(

 3. Hipokryzja do potęgi setnej . Bolek czy tam Lejba wykorzystał swoje 5 minut w historii . Zrobił w konia i tak chyba niezbyt mądrych ludzi , a teraz wielka pretensja do niego , bo ustawił siebie i swoją rodzinę .
  To co Bolek zrobił czyli ( dbanie o własną dupę i swój interes ) tak samo zrobiłoby pewnie z 80 % Polaków , a do Bolka z tego powodu wielkie ataki i pretensja .
  Hipokryci i tyle .

  • „tak samo zrobiłoby pewnie z 80 % Polaków”
   Ale nie zrobi. Wypraszam sobie wciągania mnie i większości Polaków w Twoją złodziejską, prostacką moralność.

 4. Korzystająć z wolności którą pan rzekomo wywalczył dla nas wkurwie teraz pan i napiszę że z pana to cienki Bolek. Tyle gówna to Stalin i Hitler nie narobili w POlsce. Oszukał pan robotników. Otake POlske pan walczył. Ale to jest pana POlska nie moja.

  Krzysztof Witczak

 5. Zabiorę również głos na tym blogu .
  Jestem ojcem trójki starszych dzieci i uczę ich od początku , że tzw. III RP to zgniły kompromis między komunistami , a żydokomuną , która spłodziła prostaka ” Bolka ” i wykreowała go na bohatera narodowego Polski .
  Mówię im także , ze tzw III RP to Polska skorumpowana do szpiku kości , kraj agentury i zwykłego złodziejstwa i afer , którego symbolem najwyższym symbolem jest Bolek .
  W czerwcu zakazałem im świętowania 25 lecia tzw wolności i nie pozwoliłem im oglądania filmu Wajdy . Kiedy dzieci spędzano na ten film do kina moje dzieci do szkoły nie poszły .
  Dziękuję również panu , który pisał tutaj obszernie o Bolku . Większość jego wpisów wydrukowałem i dałem dzieciom do czytania a potem nauczenia się tego na pamięć.
  Mam nadzieję , ze to co pisał ten pan uchroni moje dzieci w przyszłości przed klaskaniem i głosowaniem na kolejnego Bolka , gdyby taki się kiedyś pojawił w Polsce.
  Trzeba się modlić do Boga , aby już nigdy następny Bolek w Polsce nie zaistniał oszukując tyle milionów ludzi , a najważniejsze jest to , żeby nigdy już Polską nie zawładnęli ludzie , którzy stali za tym Bolkiem.
  Kolejnego Bolka i kolejnej fali żydokomuny nasza Ojczyzna już nie przetrzyma , mimo 1000 lat historii .
  Pozdrawiam patriotów .

 6. Twórcy III RP super tworu w pełnej okazałości . Obok bolka oczywiście jak mu tam Stolzman , Olek mordo ty moja jak mu Żyd Borowski mówił bu bu ha ha .
  super wiadomość jest tylko taka , że dziady mają już swoje lata i już niedługo po naturalnej śmierci – spotkanie z Lucyferem , bo wiele ludzi skrzywdzili .
  Trzeba modlić się do Boga , żeby już po śmierci tych gagatków dał Polsce patriotę Orbana lub jemu podobnych polityków kochających swój kraj . Wtedy Polska będzie wspaniałym i dumnym krajem.
  Wczoraj wielki patriota węgierski był w Polsce . Oczywiście człowiek , który nie tak dawno go wręcz kochał nie znalazł czasu , aby się z Orbanem spotkać wymyślając idiotyczny powód .
  Wszyscy zwolennicy Orbana w PIS milczą jak zaklęci obłudnicy .
  Polska nie może mieć do końca świata wyboru między dżumą PO a Syfilisem PIS . Powstanie trzecia patriotyczna droga i tak nam dopomóż Bóg .
  link :
  http://www.wykop.pl/ludzie/lechwalesa/
  pozdrowienia jak zwykle dla LIBERTE.

 7. Czy Lech Wałęsa był zmieszany w zbrodnie na Ks. Popiełuszce?

  Wojciech Sumliński nie ma wątpliwości, że Lech Wałęsa pełniąc urząd Prezydenta RP poznał fakty dotyczące zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki, ale nic z tą wiedzą nie zrobił. To był tylko wierzchołek „góry lodowej”. Dziennikarz podkreśla, że z tymi informacjami przyszedł do prezydenta Krzysztof Wyszkowski, ale odbił się od ściany. Czemu człowiek noszący w klapie Matkę Boską bał się prawdy? – Ten materiał jest jak bomba atomowa(…) Gdybym jej dotknął rozwaliłoby to Polskę w drobny mak – miał usłyszeć Wyszkowski od ówczesnego Prezydenta RP. Prawda jednak wychodzi po latach. Szokujący materiał…

 8. Dajcie spokój facetowi .
  Dzięki odwadze Zyzaka , Cenckiewicza , Ani Walentynowicz , Wyszkowskiego wiemy kim był tak naprawdę ten fałszywy bohater , idol tłumu .
  Dzisiaj gościu ma 72 lata i jedynie pozostało mu chodzić na mecze w towarzystwie Bulla , czy Kwacha . Pojedzie sobie do Arłamowa pół dnia chlapie się w jakuzzi , robi sobie focie z nieznajomymi ludżmi potem wrzuca to na wykop i tyle . Ostatnio był w EMPIK i biadolił ,że nie ma i nie można kupić Wiedzmina . Faktycznie problem wagi światowej .
  Żyj sobie facet w luksusach , bo potem już tylko będzie zwiedzanie piekła i Lucyfera i nawet focie z papieżem nie pomogą .

 9. witam,
  panie Prezydencie
  proszę zignorować te wszystkie moherowe wpisy. Zawdzięczamy Panu bardzo dużo. Szkoda ze się Pan wycofał z polityki, bo potrzeba nam teraz kogoś kto by wziął ten sparszywiały lud za łeb i wyprowadził na ulicę obrzucić jajami rządzących , którzy potrafią z nas wycisnąć ostatnie soki nakładając coraz to nowe podatki.
  Z pozdrowieniami
  Ewa.

   • Tu nie chodzi o debilkę . Po prostu mózg wyprany przez TVN . POLSATY , TVP , Olejniki i Lisy . Zycie byłoby nudne , gdyby takich matołków jak ta pani nie było na świecie .

    • Szanowny Panie Prezydencie dla mnie zawsze będzie pan bohaterem,bez pana nigdy by się nie udało, młodzi nie wiedzą nic poza czubkiem własnego nosa i słuchając takiego Kukiza nic mądrego wiedzieć nie mogą, i nich pan nie wyjawi tajemnicę którą pan skrywa bo osoba którą pan kryje nie jest na pewno wobec pana tak lojalna z chęcią posłała by pana na pożarcie . Proszę się nie przejmować bo nie warto ,i nie warto kryć ludzi nikczemnych i podłych. pozdrawiam i życzę dużo zdtowia

 10. Kobieto skąd ty się urwałaś z Kasjopei ? Idz do księgarni czytaj Zyzaka , włącz Youtube czytaj spotkania Anny Walentynowicz z ludżmi gdy jeszcze żyła , posłuchaj co mówi A. Gwiazda , oglądnij plusy dodatnie , plusy ujemne Brauna . Skąd się takie lemingi biorą ? . To już jest zaczadzenie o wysokim natężeniu.

 11. BOLEK !!!!!!!!! ……………… ” ty ” SQRWYSYNU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!…..ŻEBYŚ W MĘCZARNIACH ZDYCHAŁ I ZDECHNĄĆ NIE MÓGŁ ZA NASZĄ KRZYWDĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :( :( :(

 12. DROGI PANIE PREZYDENCIE!
  Za Panem głosowałem za pierwszym i za drugim razem. Zawsze uważałem Pana za człowieka z charyzmą i wielkim sercem dla Polski i dla Polaków. Piszę, w związku z wyborem Dudy na prezydenta. Uważam, że ten człowiek również ma charyzmę i wielkie serce do walki o słuszną sprawę. Mówi Pan, że może wesprzeć Dudę, bo on może wiele zmienić na lepsze. Ale mnie się zdaje, że Pan powinien przede wszystkim spowodować, żeby zakończyła się ta histeria Niesiołowskiego, Michnika, Paradowskiej, tego podłego Lisa i wielu wielu innych, którzy w obliczu klęski ich kandydata nie umieją się zachować. Ja Kaczyńskiego nie lubię. Nie lubiłem św pamięci Lecha Kaczyńskiego również. Ale Duda to światły człowiek, i naprawdę wierzę, że czekają nas wielkie niespodzianki. To naukowiec, prawnik, skromny jak się wydaje. Wierzę, że nie zamierza oszukać Polaków, zgodnie z tym co mówił i deklarował. Ale na miłość boską – trzeba powstrzymać ten gebelsowski aparat nienawiści uknuty przez tą swołocz platformerską! Proszę sobie wyobrazić, że ja głosowałem na Tuska, żeby prezydentem był, potem do sejmu wybory były tez głosowałem na PO. Ale to co oni wyczyniają – ten Sikorski skompromitowany, ta Kopacz – to półtora nieszczęścia! Życzę wiele zdrowia szanownemu Panu Prezydentowi i wszelkiej pomyślności.
  Robert, Szwecja

 13. Proponuje panu zmierzyć IQ i się okaże , że pewnie jest ono na poziomie ameby lub pantofelka .

 14. Lechu, odpowiesz. Odpowiesz za zdradę. I życzę ci dożo zdrowia, dużo, bo masz dotrwać do dnia, w którym usłyszysz, ze wiemy, ze wiemy jak układałeś się z komunistami. Poniesiesz konsekwencje. Coraz więcej można znaleźć, przeczytać, dopytać, zadzwonić. Sa dokumenty. Nocna zmiana doczeka się wyjaśnienia.

  • Bolek już czuje na swojej skórze, bo nawet dzieci wiedza ze był kapusiem, donosicielem do UB i brał za to pieniądze.
   Bolek oddaj kartki z teczki TW!

 15. Gówno sie doczeka i nie będzie na tym świecie sprawidliwości . Facet ma 72 lata i niech dalej kapie swoje dupsko w najlepszych jakuzzi . jeżeli Bóg jest wielki wódz noblista pójdzie do piekła , cóz gdy Boga nie ma wyrok wykonają robaki . Póki co z racji biologii wilele zycia mu nie zostało i niech z niego korzysta , bo raczej do 90 lat nie dożyje jak Jaruzel , wszak generał prowadził zdrowy tryb zycia , nie pił , nie palił . a noblista ?
  pozd dla liberte. tzrymaj sie chłopie.

 16. Ja również dałem z siebie wszystko, aby odzyskanej niepodległości nie stracić i przypieczętować ją pełną demokratyczną legitymacją. Stało się to w 1990 roku, kiedy z woli Narodu-Suwerena, w wyniku pierwszych w pełni demokratycznych wyborów III RP, zostałem Prezydentem wolnej Polski…w/w słowa L.walesy

  https://m.youtube.com/watch?v=c3Z2xs8LAF0
  Nocna zmiana
  Od 52min 35sek widać czarno na białym jak pan dał z siebie wszystko…!!!smutne:(
  I inteligentny człowiek panu napewno nie zazdrości,ale współczuje:(
  A rozliczony ze wszystkiego zostanie pan przez 3 ostatnie dni zycia:(
  Z godnie z skryptami mnichów tybetańskich ciało umiera 47 dni a mózg 3 dni przed śmiercią:(
  A co sie wtedy dzieje odsyłam do mnichów tybetańskich:(żaden mechanizm wyparcia nie pomaga:(((
  Współczuje jeszcze raz:(

 17. Jesteś agentem który zniszczył POLSKĘ. NA IMIĘ MASZ BOLEK, TW BOLEK, PRZESZŁOŚĆ DOGANIA CIEBIE, CZAS NA ROZLICZENIA. NIE POZDRAWIAM ZE WZGLĘDU NA PAMIĘĆ POLAKÓW WALCZĄCYCH O WOLNOŚĆ. PRECZ Z MOJEJ POLSKI.

 18. Te Walesa, gdzie ty chcesz na barykady znowu isc, myslisz ze ludzie beda jeszcze raz takie glupie i dadza sie nabrac !!!! Ty sie zajmnij lepeij swoja rodzina i swoim synem alkocholikiem i poprowadz go na dobra droge. A prezydent Duda to przynajmniej wyksztalcony madry czlowiek, a nie jak ty elektryku pajacu !!!! Przestan chwalic sie zdjeciami z podrozy , bo upakazasz ludzi ktorzy Cie wywindowali na stanowiska na jakim byles bez nich bylbys nikim, a teraz ich oczerniasz ZDRAJCO

 19. Działacz opozycji w PRL Pan Krzysztof Wyszkowski obecnie sympatyzujący z rządzącą formacją w długim wywiadzie postawił bardzo mocne zarzuty Lechowi Wałęsie.

  “- Znam Lecha Wałęsę najdłużej ze wszystkich ludzi, którzy działają w polityce. On pojawił się w moim domu w 1978 roku, gdy założyliśmy w Gdańsku Wolne Związki Zawodowe. Moje pierwsze wrażenie było takie, że jest to człowiek rozchwiany psychicznie, którym targają różne, sprzeczne uczucia. W tym kontekście ataki ludzi, którzy żądają od niego wyjaśnień mogły być dla niego bolesne. Myślę, że on sam czuje potrzebę nawiązania kontaktu ze społeczeństwem. Przecież w pewnym sensie jest człowiekiem wyklętym. To jest straszne życie. Za granicą ludzie go ściskają i witają, tymczasem w Polsce jest w pewnym sensie banitą.

  Na zaproponowana przez byłego prezydenta debatę mającej rozstrzygnąć, czy Wałęsa był agentem „Bolkiem”Pan Krzysztof Wyszkowski powiedział:

  “– Lech Wałęsa żadnym rycerzem nigdy nie był. Mógłbym z litości wyrazić zgodę na wysłuchanie jego spowiedzi i przyjąć zaproszenie. (…) Jeżeli ta debata miałaby mieć jakiś sens, to właśnie dlatego, że stworzyłaby okazję, by Wałęsa ukląkł przed narodem, zalał się łzami, przeprosił i poprosił o wybaczenie”

  https://i.ytimg.com/vi/yJerPar34z0/maxresdefault.jpg

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQPTZ44TK6FmsEdgua3TNK9G5r3wLqMuyaypCgAHr3i1DTid_uA

 20. Szkoda ze na tej liscie sukcesow nie ma informacji o calej rzeszy bezrobotnych, bezdomnych, 3 milionach emigrantow, 2 milionach zadluzonych w bankach i kilku milionach ludzi zyjacych za nedzne 500 zl miesiecznie. Jesli z tego jest pan dumny to tylko pozazdroscic poczucia humoru. Ciesze sie, ze liberalowie razem z panem na czele pszeszli do lamusa i nie bedziecie juz wiecej krzywdzic zwyklych ludzi. Nie o taka Polske rzadzona przez zlodziei chodzilo ludziom w 89 r.

 21. Panie Prezydencie, niech miara dla niezadowolonych bedzie to,ze 10 milionow Polakow wstalo z kleczek i zerwalo bat pod pana przewodnictwem. Niech bedzie miara,ze w cholernej biedzie na kartki doprowadzil pan do zgody w Narodzie,wyjscia sowieckiej armii i upadku berlinskiego muru. Niech miara bedzie panska rola w drodze do NATO. Wady i slabosci to rzecz ludzka, politycy tez bladza. Nie zlamalo pana SB i nie zlamia pana PiSowscy ciamkacze z tym Naczelnym , spiacym do poludnia 13-ego grudnia. Z pelnym szacunkiem.

 22. Dodam. : Klepanie po klawiszach komputera to nie to samo co walka z ZOMO na ulicach Wrzeszcza czy Srodmiescia Gdanska. Oberwanie pala to nie bylo dzisiejsze klikniecie. Poczatkujace w polityce golowasy powinni zabrac sie za dziewczyny a nie walic intelektualnego konia

 23. Kiedy jako mlody chlopak widzialem zmrozone Trojmiasto w pogrudniowym przerazeniu 1970 roku nie wiedzialem n i c . Dojrzalem szybko.
  Dzisiejszy otluszczeni i skacowani publicysci chca nam cos powiedziec. Ale my to wiemy lepiej. Pan Lech Walesa, Prezydent zmienil Europe. Po to zeby nie bylo wiecej ludzi zabijanych strzalami z helikopterow.

 24. P. WAŁESA TO WSTYD moj tata byl zakladowym przewodniczacym SOLIDARNOSCI nie nalezał do parti nigdy!!! i nie sprzedawał ludzi za pieniadze !!! OTWORZCIE W KOŃCU AKTA IPN NIECH KAZDY WEJDZIE W INTERNET ZALOGUJE SIE I NIECH W KONCU DOWIE SIE KTO NA NICH KAPOWAŁ !!

 25. Oliwa” sprawiedliwa” zawsze na wierzch wypływa , 27 lat czekalem na ten dzien , na rozliczenie Ciebie, na rozliczenie Twoich kolesi z Platformy, 27 lat oszukiwaliscie i okradaliscie Narod Polski razem w ukladzie z komuchami jak Tobie nie wstyd było nosic Matkę Bożą w klapie i zarazem niszczyc polakow dla swoich i kolesi korzysci majatkowych ? 27 lat czekalem na prawdziwy rzad na prawdziwego prezydenta na LUSTRACJE , TY I TWOI KOLESIE Z NOCNEJ ZMIANY zniszczyliscie prawdziwy rzad Olszewskiego nigdy nie byliscie prawdziwi , byliscie zwyklą falszywką i dalo sie nabrac na to miliony Polakow , mam nadzieje ze do konca zostaniecie rozliczeni i zgnijecie w więzieniach . Bo przez takich bucow musialem wyemigrowac z wlasnego kraju za chlebem by godnie zyla moja rodzina , kosztem tego ze nie widzialem jak moje dzieci rosną . Nigdy Tobie i Twoim najblizszym kolesiom z platformy tego nie wybacze !!! ZDYCHAJCIE PSEUDO-BOHATERZY !!!

 26. Witam. Po tym jak pan potraktował rząd Olszewskiego po obejrzeniu filmu Nocna Zmiana… dla wielu ludzi wszystko jest jasne bronił pan siebie samego, Po tym co dziś publicznie wyszło a było znane już dawno,,,idzie pan dalej w zaparte,,,

 27. Ludzie co z Wami? Jaka choroba Was toczy wylewanie wiadra pomyj na glowe Lecha Walesy ma Was uzdrowic.
  Czytam komentarze i po prostu nie wierze…….zyd, sprzedawczyk, TW Bolek. A Glinski mowi niech sie pan przyzna Polacy wybacza. Wiem czego nie wybacza. Nie wybacza fermentu ktory nowa wladza wprowadzila. Saczenia jady w serca Polakow

 28. Witam! Panie prezydencie nie wiem czy pan to czyta ale chciałem powiedzieć ze nie rusza mnie to ze byl pan bolkiem czy nie byl. Chce powiedzieć że jestem z panem bez wzgledu na wszystko i nawet jak kaczor zmieni w ksiazkach historie to ja swoim dziecia napewno powiem prawde. Czasami trzeba udawac przyjazn z wrogiem by moc go zniszczyc!!
  Wyrazy szacunku p. Prezydencie!!!!

 29. Dzien dobry Panu Lechu, z pełnym szacunkiem dla Pana prosze nam wyjawnic nazwisko tego Pana i wszystko bedzie jasne pozdrawiam jestesmy z Panem tak trzymac :-)

 30. Zostawcie Walese w spokoju. Bo prawda jest taka ze ci znienawidzeni komunisci wykreowali Walese na lidera Solidarnosci. Gdyby Jaruzelski Kiszczak chcieli innego rozwiazania i chcieli zniszczyc Solidarnosc nie stanowilo by dla nich najmniejszego problemu. Ci ludzie co zgineli podczas przemian to odpryski tego co moglo sie wydazyc podczas przemian. Żona przemówiła na potajemnym pogrzebie Kiszczaka: Twoje bohaterskie czyny zostaną odkryte. W sekrecie i po cichu. Właśnie tak odbył się pogrzeb komunistycznego generała Czesława Kiszczaka (+90 l.). Do ceremonii doszło w zaledwie dwa dni po jego śmierci, w sobotnie popołudnie, na cmentarzu prawosławnym na warszawskiej Woli. Byłego szefa MSW żegnali najbliżsi i znajomi, w sumie zaledwie około 30 osób.

  Walesa Jaruzelski Kiszczak to Bohaterowie przemian.

  Trzeba z żywymi naprzód iść,
  Po życie sięgać nowe,
  A nie w uwiędłych laurów liść
  Z uporem stroić głowę

  Wy nie cofniecie życia fal!
  Nic skargi nie pomogą:
  Bezsilne gniewy, próżny żal!
  Świat pójdzie swoją drogą!

 31. Szanowny Panie Prezydencie .
  Popatrzmy na to inaczej . Zrobił Pan dla Polski wiele . Wywalił Pan wojska sowieckie . Rozwalił Pan komunę . Teraz to już na dobre. Może jest teraz czas ,aby Pan Prezydent powiedział teraz ,ze jest to dla Pana honorem i zaszczytem ,ze Kiszczak nawet po swojej śmierci chce Pana zniszczyć . Widocznie zaszedł Pan tak za skore komunistom ,ze nie mogą Pana ścierpieć. Co do osób które Pana krytykują np Pan Kaczyński czy prof Żaryn możne czas powiedzieć ,ze nikt ich nigdy nie aresztował bo i po co ? Nikt nie chciał aby cokolwiek podpisywali bo po co ? Nic nie znaczyli dla komuny .Nie byli właściwym przeciwnikiem . Mozna powiedzieć jeszcze wiele przykrych słów ,ale…możne z każdym dniem zwiększa się ilość osób ,które mogą pocałować Pana Prezydenta gdzieś? Pozdrawiam i gratuluje takiego życiorysu . Powodzenia.

 32. Witam Panie prezydencie.Chce napisać Panu słowa otuchy.Popieram Pana,zdaje sobie sprawę ,że były to straszne czasy.Ja czy niektóre osoby z forum nie wiadomo jak by się zachowały w Pana sytuacji.Pan zrobił to jak najlepiej.Jest dobrze,jesteśmy wolni.Wierzę,że ja ,moje dzieci i inni docenią Pana poświęcenie!Proszę się nie martwić!Jestem z Panem Panie Prezydencie!

 33. Panie prezydencie,posłuchaj pan przyjaciół choć raz bądź za a nie jak zwykle i za i przeciw.
  Przestań się motać,przestań mataczyć,powiedz wyraźnie Narodowi co masz do powiedzenia,tak ci dziś radzi twój przyjaciel,Kornel Morawiecki.
  Sam przewróć ten pomnik,a będziesz miał szansę na nim stanąć.

  Ja także przyłączam się do tego co mówi pan Kornel Morawiecki i cała moja Rodzina,bo byliśmy i jesteśmy z panem,ale dziś prawdę należy wreszcie ujawnić bo to się należy dla mnie i nas wszystkich,jeżeli pragnie pan,abyśmy nadal byli z panem.

  http://www.tvp.info/24116489/morawiecki-o-bolku-wszystkich-nas-winie-za-zaniedbania-zabraklo-odwagi

 34. Ten człowiek pewnie tego nie czyta. Niech dotrą do tych ludzi kórych sprzedawał za judaszowskie srebrniki wmawaijąc żonie, że wygrywa w totolotka tak jak ta Pani napisała w swojej książce. Po 76 wygrane jakoś się skończyły. Ilu ludzi skrzywdził to dopiero się dowiemu ( miejmy nadzieje)
  Wsadzony przez SB za bramę stoczni dał komuchom miękkie lądowanie w nowej rzeczywistości. Nie ździwił bym się gdyby takie fakty też teraz odkryto.

 35. Bolek szedł po trupach do władzy,zwykły robol jak ja i inni a nic dla nas roboli nie zrobił nie ma zadnych zasług przeciesz to banda cwaniaków niby obaliła komunę co jest nie prawdą bo komuna została tylko w innym opakowaniu i dalej hulaj dusza piekła nie ma zwykłych roboli doprowadzić do większej biedy a my dalej mozemy żądzić i kraść ,a tych co zaczną coś mówić i węszyć to niszczyć Olszewskiego zniszczono, Lepera bo zaczoł za dużo gadac itd. o take Polske Bolek walczył tylko nie on komune zniszczył jak twierdzi komuna wciąż zyje z nim na czele ,siedzi przed komputerem i udaje głupka jeszcze większego jakim jest .Sami sobie pomyślcie w jakim kraju zwykły matoł robol był czy jest prezydentem Państwa ,przeciesz to zwykły cyrk, a my w nim jako małpy występowaliśmy brak mi słów w jakim kraju my zyjemy? młodzi obywatele tego małpiego gaju uciekajcie gdzie się da bo tu się niczego nie dorobicie przy tej zgniłej komunie

 36. Panie Prezydencie Nigdy nie sądziłam że kiedyś stanę się Pana obrońcą w pewnym sensie. Usłyszałam o Panu w latach 80 tych . I powiem szczerze nie byłam w żaden sposób przekonana do Pańskiej działalności ,po prostu denerwował mnie Pan. Dużo,bardzo dużo od tamtych lat się wydarzyło . Dzisiaj patrzę inaczej na Pańską działalność. I wiem jedno czy pan cos podpisał czy nie to nie ma najmniejszego znaczenia ,ważne są skutki ,skutki .Pańskiego działania są dobre. Rozumiem Pańskie rozgoryczenie i żal ale Panie prezydencie prawdziwa wielkość nie powinna się nawet liczyć z kundlami .Ci którzy Pana opluwają to szczekające kundle. Panie prezydencie niech Pan się nie tłumaczy nie warto . Postawił Pan na szali swoje życie swoją rodzinę i każdy myslacy człowiek jest Panu wdzięczny za wolność. Panie Prezydencie ja w latach 70 i 80 byłam po drugiej stronie dziś wiem że nie byłoby mnie stać na to co Pan zrobił . Ja wiem jakie to były czasy , ci co dziś Pana cenzurują gdyby byli na Pana miejscu przy pierwszym przesłuchaniu ,zatrzymaniu mieliby pełne portki.

 37. Osobiście dla mnie nie ma znaczenia czy „Bolek” to Lech Wałęsa, nawet nie ma znaczenia to czy był informatorem sb czy nie. Najważniejsze dla mnie jako Polki jest to co zrobił.

 38. Panie Prezydencie ! Jestem Polka i od 16 lat mieszkam za granica w Amerce. Zawsze byl i bedzie Pan moim bohaterem i wspanialym czlowiekiem. Dal Pan wolnosc dla nas wszystkich ale niestety duzo Polakuw o tym zapomnialo. Bardzo mi przykro ze dzisiaj tak Pana zle osadzaja. Manipuluje nimi Kaczynski i jego popaprancy. Sa Zazdrosni beszczelni i prubuja podzielic Polakuw. Niestety pomaga w tym kosciul , a oni sa zaslepieni i nie widza co sie dzieje. Gdzie oni byli jak Pan walczyl i narazal swoje zycie ? Reraz prubuja zmienic hisorie ale to sie im nie uda. Prawda obroni sie sama. Niekturzy maja zbyt niski poziom inteligencij i nie potrawia tego zrozumiec. Z drugiej strony to ludzie kturzy mysla ze terazniejszy rzad przyniesie im dobrobyt, niestety sie myla. Ludzie zaslepieni nienawiscia i plujacy jadem niczego dobrego nie zbuduja. Kaczynski chcial dojsc do wladzy nie po to zeby polakom zylo sie lepiej ale po to zeby szukac zemsty. Prubuje swojego brata zrobic bohaterem ale jakos ja nie pamietam jego zaslug dla Polski. Zona generala Kiszczaka wczoraj w wywiadzie powiedziala ze to jej maz jest bohaterem. Praecierz on odpowiada za smierc ksiedza Popieluszki , zostal skazany prawomocnym wyrokiem sadu. TO nie miesci sie w glowie ludzie opamietajcie sie co wy robicie ? To jest intyga zmontowana przeciwko Panu tylko slepy tego nie widzi. Bardzo mi przykro ze musi Pan przez to przechodzic , ale niech pan nie traci wiary. Sa jeszcze tacy ludzie co Pana kochaja i szanuja i to sie nie zmieni i jest ich duzo. My amerykanska polonia wspieramy Pana, wstydzimy sie tych co Pana szkaluja, bo oni szkaluja Polke na calym swiecie. Zrobimy wszysto zeby nasze pokolenie pamietalo Pana jako Bohatera i nic i nikt tego nie zmieni. Zyczymy Panu duzo zdrowia i wytrwalosci jestesmy zPanem i jesze raz za wolnosc serdecznie dziekujemy !! Przepraszam za ortogtafie

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.