Łańcuch historycznych zdarzeń w 25 lat po 1989 roku

Drodzy Rodacy,
Po 25 latach trudnych przemian w naszej Ojczyźnie, chciałbym symbolicznie ogłosić: w Polsce zakończyła się transformacja ustrojowa! Dziś możemy śmiało powiedzieć, że żyjemy w Polsce demokratycznej i w systemie okrzepłej gospodarki wolnorynkowej, w państwie zbudowanym na solidnych fundamentach międzynarodowej współpracy, w kraju wysokich aspiracji i pełnym nadziei na dalszy rozwój. Dokonaliśmy nieprawdopodobnego skoku cywilizacyjnego. Jesteśmy już w zupełnie innym miejscu, w nowej epoce, a przed nami kolejne wyzwania.
Warto z tej perspektywy przypomnieć początki tej drogi w demokracji. Zaczęło się w Polsce, ale nasze zwycięstwo w roku 1989 nie było przecież pełne. Nie zapominajmy, że struktur komunistycznych nie udało się od razu rozebrać. Sejm wybrany w wyborach 4 czerwca był „kontraktowy”, w pierwszym rządzie znaleźli się komunistyczni generałowie, a państwo funkcjonowało jeszcze w wielu płaszczyznach w logice poprzedniego systemu. Wielu, zapominając o realiach tamtego czasu, zarzuca nam dziś, że mieliśmy szansę rozliczyć i definitywnie zamknąć poprzednią epokę już w roku 1989. Z pełnym przekonaniem twierdzę, że tylko działanie etapowe mogło nas doprowadzić do pełni wolności i demokracji. I doprowadziło.
Niewdzięczny i trudny kompromis wynikający z porozumień Okrągłego Stołu stanowił konieczny przyczynek, ale będący tylko ogniwem w łańcuchu zdarzeń, doprowadzając do częściowo wolnych wyborów. Uchyliliśmy drzwi do wolności, za którą musieliśmy już brać odpowiedzialność. Nic jednak w 1989 roku nie było przesądzone. Widziałem zmęczenie i niepewność ludzi w związku z wprowadzanymi reformami rządu Tadeusza Mazowieckiego, który dzielnie i z determinacją zmieniał Polskę na lepsze. Niezadowolenie społeczne komuniści mogli z łatwością wykorzystać i zawrócić Polskę z drogi przemian. Potrzeba było wiele odwagi i rozwagi. Dlatego dziś należą się podziękowania Polakom za to, że wytrwali, że nie ulegli populizmowi i demagogii. Często ich trudne decyzje miały konsekwencje polityczne, jednak wiem, że historia i kolejne pokolenia oddadzą należną sprawiedliwość. Ja również dałem z siebie wszystko, aby odzyskanej niepodległości nie stracić i przypieczętować ją pełną demokratyczną legitymacją. Stało się to w 1990 roku, kiedy z woli Narodu-Suwerena, w wyniku pierwszych w pełni demokratycznych wyborów III RP, zostałem Prezydentem wolnej Polski. Nasze doświadczenia Grudnia 1970 roku, Sierpnia 1980 i Czerwca 1989 należy więc wiedzieć jako ciąg zdarzeń, jako kolejne ogniwa łańcucha wolności.
Dziś Polska wygląda zupełnie inaczej. Myślę, że możemy powiedzieć, iż reformy się udały, sytuacja polityczna jest stabilna, władze Rzeczypospolitej mają demokratyczny mandat, system wyborów działa bez zakłóceń, funkcjonują niezawisłe sądy i wolne media. Nasz głos jest słyszany i szanowany nie tylko w Europie, ale i na świecie. Polska jest członkiem Paktu Północnoatlantyckiego i Unii Europejskiej. Jako były prezydent jestem dumny z tego, czego dokonaliśmy, choć nie możemy zapominać o wielu obszarach życia
społecznego, wymagających poprawy i kolejnych zmian. Wiele jest do zrobienia, ale to my sami decydujemy o własnym losie. To nasze wielkie zwycięstwo!
Nowa epoka stawia przed nami nowe wyzwania. My, którzy zburzyliśmy komunizm, uruchamiając domino przemian w Europie, powinniśmy być przykładem i inspiracją dla całego świata, jak bez przemocy i w sposób demokratyczny zmieniać nawet najtrudniejszą rzeczywistość. Dziś musimy zadawać pytania, jaki ma być budowany świat w tej nowej epoce, jak ma wyglądać demokracja i globalizacja. Od dawna apeluję o opracowanie swoistego dekalogu uniwersalnych wartości, które stanowiłyby trwały punkt odniesienia dla tej nowej Europy i świata. Musimy zdefiniować i przyjąć wspólne naczelne prawa, które pozwolą współistnieć narodom i religiom w poszanowaniu różnic i w przyjaznym współdziałaniu.
Choć sam już czynnym politykiem nie jestem, to na drodze dyskusji o współczesnych wyzwaniach i szukania rozwiązań zawsze można mnie spotkać. Wspominając zaś 4 czerwca 1989 roku, twórzmy lepszy świat dla naszych dzieci i wnuków, by naszego zwycięstwa nie zmarnować. Cieszmy się sukcesem polskiej transformacji i budujmy na położonych w ciągu 25 lat mocnych fundamentach coraz piękniejszy dom. Wyrwaliśmy się z niewoli, zbudowaliśmy demokrację, teraz zadbajmy o to, by nasz kraj był jeszcze silniejszy w bezpiecznej i dostatniej wspólnocie międzynarodowej Unii Europejskiej i rozumiejącego pojęcie solidarności świata.
Lech Wałęsa

226 Komentarze

 1. Leszek.cudowales zawsze z synem to samo powinien za swoje przewinienia siedziec ale teraz wez przyklad z jego sprawy co to bylo pomrocznosc polmrocznosc jasna i bedziesz kryty

 2. Ten cały przewrót w Polsce, ta niby solidarność, to grupa trzymająca władze, grupa ludzi która zrobiła przewrót obalenie komunizmu, tylko dlatego aby zagarnąć majątki narodowe aby okraść Polskę ze wszystkich nieruchomości, ziemi, zakładów itp, okradli Polskę ze wszystkiego co można było ukraść. Po to obalono komunizm, dla przejęcia władzy i dla zagarnięcia majątków. Ludzie Fikcyjnej -solidarność pod jej przykrywką to ludzie PO. Rządzili 8 lat i okradali nasz kraj dalej. Stworzyli Polakom piekło w tym kraju a dla siebie raj. Bieda, bezrobocie, nędzne renty, zasiłki- po 500,- 600,-zł miesięcznie. pracujący w sklepach firmach zarabiają po 1200,- zł miesięcznie, gdy Grabieżcy, złodzieje Polski zarabiają 12 tyś, 20 tyś. 30 tyś 50 tyś miesięcznie itp. Co to za kraj, tak nie może być, że jedni żyją w przepychu, w ogromnych majątkach a większość naszego narodu umiera z głodu, bo nie ma ma leki opłaty i na jedzenie, jak żyć w tym kraju. Młodzi mają lepsze perspektywy w innych krajach i nie chcą wracać do naszego kraju. Kto kazał im obalać komunę, to były godne czasy dla każdego, każdy był równy wobec prawa, każdy miał pracę, żyło się o wiele lepiej, godniej i ludzie byli szczęśliwsi, po co nam obecna wolność, jak nikogo ze zwykłych obywateli na nic nie stać.

 3. Żyjesz Pan obecnie w bogactwie i zapomniałeś o swoich kolegach, powiedz komu pomagasz, masz Pan gdzieś wszystkich swoich kolegów mieszkają w pobliżu, maja biedę i nikt się nimi nie interesuje. Dlaczego opuściłeś lud, dlaczego trzymasz z bogaczami, dlaczego trzymasz z Po platfusami?

 4. Człowieku czy ci zaćma na oczy weszła? Swoich kolegów zostawiłeś w biedzie. Sam – panisko – chlasz wódę z bogaczami. Nie pamiętasz skąd ci nogi wyrosły? Podobno w twojej chałupie pod Lipnem zamiast podłogi było klepisko. Mógłyś choć trochę pomóc tym biednym ludziom na których kablowałeś tworząc fundację. Ale nie – „ja naród” – kpina. Wypnij Matę Boską z klapy. Przecież jej tam cieżko.

 5. Wstydź się chłopie.Ty i twoje dzieci też powinny zakopać się głęboko pod ziemię.Nie jesteś wart tego ,aby nawet myśleć o tobie. Jesteś zwykłym komuchem.

 6. Moje serce stoi za Panem, dziękuję za wszystko. Tak wiele nasza Ojczyzna Panu zawdzięcza. Ja zawdzięczam. Czasem trudno dobrać odpowiednie słowa. Czasem mniej – znaczy więcej…. :) więc zakończę :) Z wyrazami szacunku – Katarzyna Palicka.

  • Panie Kaziy
   Przeczytałem panie słowa z wiarą że są w waszym kraju jeszcze normalne ludzie. Dziękuję
   Mark Zem

 7. W obronie imponderabiliów i narodowej Ikony: odezwa patriotyczna
  Rodacy!
  Stańmy po jasnej stronie polskiej mocy! Brońmy dobrego Imienia Polski i Jej legendarnego Przywódcy! Poprzyjmy naszego Pana Prezydenta!
  Spór o Pana Prezydenta Doktora HC Lecha Wałęsę to spór Polski zakompleksionej, podejrzliwej i zniewolonej z Polską dumną, ludzką i wolną. To spór ciemnogrodu z Rzeczpospolitą jasną i piękną. To spór homo sovieticusa ze światłym polskim demokratą.
  Postawmy sobie pytania:
  Komu bardziej ufasz: narodowemu Bohaterowi czy esbekom?
  Kto jest dla ciebie większym autorytetem: podziwiany przez cały demokratyczny świat legendarny przywódca Solidarności, laureat pokojowej nagrody, czy szef komunistycznych służb, które prześladowały polskich patriotów?
  Kto jest dla ciebie większym bohaterem: facet, który narażając swe życie, dał Polsce wolność, a światu pokój, czy maminsynek ukrywający w mroźnych, mrocznych i mrożących krew w żyłach czasach swe cztery litery w bibliotekach, a nosek pod ciepłą kołderką?
  Któremu źródłu bardziej ufasz: biblii nieskończonego miłosierdzia czy zapiskom speców od łamania ludzkich kręgosłupów i charakterów?
  Czyja ocena jest ci bliższa: senatorów USA i kilkudziesięciu uniwersytetów całego świata czy garstki miłośników PRL-u?
  Ja sobie odpowiedziałem na te pytania. A wnioski sprowadzam do przesłania: obrona Dobrego Imienia Pana Prezydenta Wałęsy jest imperatywem obywatelskim oraz moralnym obowiązkiem każdego polskiego patrioty.
  Rozwijając tę narzucającą się każdemu rozsądnemu Polakowi myśl, dodam jeszcze:
  Brońmy czci Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Doktora Lecha Wałęsy niczym niepodległości. To nasza obywatelska powinność, to nasz patriotyczny obowiązek, to nasz demokratyczny imperatyw, to nasza narodowa racja stanu, to nasze być albo nie być.
  Pamiętajmy, że Pan Doktor Lech Wałęsa to nasz Skarb Narodowy, to Ikona Polskości, Solidarności i Pokoju. Zważmy i odważnie głośmy, że Jego dorobek i zasługi dla kraju, Europy i świata – to bezcenne klejnoty jaśniejące swym szlachetnym blaskiem po wsze czasy, to niezmierzona kopalnia kruszcu żywotnie ubogacającego ludzkość.
  Pięknym, o ileż celniejszym i bardziej budującym od mojego, podsumowaniem wybitnej roli Mędrca Demokratycznego Świata i Herolda Pokoju w upowszechnianiu imponderabiliów współczesnej cywilizacji – są słowa wypowiedziane przez senatorów USA; cytuję: „Zmienił Pan losy świata. Składamy Panu hołd” (B. Mikulski), „Lech Wałęsa to człowiek o głębokich przekonaniach, z kręgosłupem i jasnym celem, a jednocześnie bardzo skromny i pełen pokory” (Ch. Todd).

 8. Weź sobie ten skarb i zakop go w ogródku. I podaj swój adres to wyślę kaftan bezpieczeństwa. Takich idiotów są miliony i należy ich izolować. I nie życzę sobie żeby mnie w jakikolwiek sposób identyfikować z tym kabotynem, konfidentem i arcydebilem. Niczego mu nikt nie zawdzięcza, ponieważ ten człowiek niczego nie dokonał podobnie jak cała ta solidarność, ergo banda nierobów, nieuków i darmozjadów. Wszystkie te jego i ich rzekome zasługi to wytwory chorej wyobraźni i zwykłe podłe. cyniczne i bezpardonowe kłamstwa.

 9. Do Andrzeja:
  Niemal cały świat, przynajmniej ten cywilizowany i trzeźwo myślący, uznaje Pana Doktora Lecha Wałęsę za jednego z najwybitniejszych ludzi XX – XXI wieku, a Jego dzieło – Solidarność – za jedno z najdonioślejszych wydarzeń w dziejach nowożytnych. Tylko Ty gdzieś na manowcach tego świata zbłąkany – postrzegasz rzeczywistość inaczej. Przyjmij zatem wyrazy mojego serdecznego współczucia, nieszczęsny Jędrku Ogarniam Cię moją jakże czułą troską – tak bardzo mi Ciebie żal…

 10. Nie szkodzi że NIC nie rozumiecie , nienawistnicy. Wystarczy, że chcecie opluć i że można to zrobić pod nickiem, pod przykrywką. Wiecie wszystko najlepiej, przejrzeliście pseudo-Solidarność, pod którą tak naprawdę skrywała się PO (sic!). W każdym zdaniu kapie od frustracji i zazdrości. Te rojenia o skarbie, o pieniadzach, w których jakoby Wałęsa się pławi, to kwintesencja tych polskich cech, których idealnym wprost katalizatorem jest obecny rząd i jego Prezes. Unieważnić wszystko! Unieważnić Polskę, która lepiej lub gorzej funkcjonuje od 26 lat i mając się coraz lepiej. Można odnieść wrażenie, ze komentarze piszą sami święci, prawi, kierujący się Bogiem i Honorem obywatele Polski, jak to jest zatem, że z każdego zdania tryska jad, podłość, wsyzwiska i szczera, nieopsana chęć wdeptania drugiego człowieka w ziemię. Jak to jest drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie Panu? Szufladkujecie i szermujecie pojęciami (rozsądek, honor, patriotyzm, sprawiedliwość), które nie należą do Was na wyłączność. Nie jesteście, drodzy Państwo, ich depozytariuszami. Zamiast docenić – plujecie na tego, który jest jednym z bardzo niewielu dóbr narodowych tego kraju, podważając tym, samym autonomię Waszej własnej identyfikacji…

 11. Wałęsa nie obalił komuny. Wałęsa obalił Solidarność którą zagonił w ślepy zaułek i tam wyhamował jej impet celem ratowania komuny. Dowodem na to że komuny nie obalono jest to że pierwszym prezydentem III Rzeczpospolitej został Jaruzelski, premierem został żyd Mazowiecki a wicepremierem generał SB- Kiszczak.
  Komuna zdechła sama gdy nastał Gorbaczow i rozpadł zię ZSRR. Komuniści i Wałęsa sprytnie wykorzystali że przypadkowo stało sie to w czasie gdy Gdańsk szykował się do strajków więc Wałęsa przypisał to sobie. Jedyne czym się zasłużył Wałęsa to tym że aby ratować pozostałe po komunie sieroty – PODSTĘPNIE OBALIŁ SOLIDARNOŚĆ!
  Uratowane przez Wałęsę sieroty stworzyły Polsce nową komunę tylko w trochę innym stylu. Dzisiaj historia mówi że w latach 80tych stronami konfliktu była Solidarność która chciała obalic komunistyczny rząd i komunisci którzy chcieli nadal trzymać nieudolną władzę. Nie mówi sie o trzeciej stronie konfliktu, zakamuflowanej w Solidarności – zydach – których cel był całkiem inny niż cele Solidarności. Ich celem był powrót do władzy od której odsunął ich Gomółka – czym dla wielu z nich złamał karierę. Mocnym dowodem na to jest Michnik, o którego pochodzeniu wtedy nikt nie wiedział. To on własnie podczas libacji w Magdalence, widząc osiągniety już cel. wzniósł toast w strone Kiszczaka i powiedział: „Piję za taki rząd gdzie Lechu (Wałęsa) będzie premierem, a pan generale ministrem spraw wewnetrznych” po czym wlał w gardło szklanę wódy.
  Dzieki temu podstepowi, sieroty po nieboszczce komunie stworzylły nowy system który właśnie trwa do dziś.
  Komunisci sami dobrze wiedzieli ze komuny nadszedł kres i ze jesli teraz przegrają z 10 milionową Solidarnością to może być z nimi tak samo jak z polskimi patriotami którzy w latach 40 -tych i 50-tych trafiali w ich ręce. Aby przeniknąć w szeregi Solidarności zrobili swojego agenta Bolka koniem trojańskim, którego zadaniem było puścić Solidarność na fałszywy, ślepy tor, gdzieś na bocznicę.
  Rozruchy w stoczni były ku temu okazją. Strajk był nieunikniony. Komuniści widząc zagrożenie w tym że przywództwo strajku może objąć zagorzały antykomunista Andrzej Gwiazda – postanowili wykreować „lepszego” swojego przywódcę – Wałęsę. Aby ich kandydat zdobył zaufanie narodu który go wybierze, dali mu do odegrania teatrzyk., Miał w nim zagrać role odważnego antykomunisty który walczy o dobro Polaków. Sztuka ta była prosta – pozwolono Wałęsie zrobić kilka kroków dalej – tych kroków za które w tamtych czasach inni już płacili życiem lub w najlepszym przypadku zdrowiem. Pozwolono mu na wrogie okrzyki pod adresem ówczesnej władzy, i jednocześnie zagwarantowano mu bezkarność za to co powie. Nie każdy dzisiaj wie że taki okrzyk w tamtych czasach nadzwyczaj zwracał uwagę każdego Polakai budował zaufanie. I właśnie ta fałszywa odwaga Wałęsy spowodowała to, że nieświadomy podstępu naród mu zaufał. Zaufał tak daleko, że aż dał się wyprowadzić na ten fałszywy tor, na którym sam Wałęsa wyhamował cały impet i entuzjazm. Gdy to już sie udało – nastepnym zadaniem Wałęsy było odsuwanie od władzy ludzi Solidarności i zastępowanie ich komunistami. W tym celu dano mu do pomocy oficera SB – Mietka Wachowskiego który to tak naprawdę rządził za Wałęsę a Wałęsa był tylko słupem. Trudno się dziwić że był tylko słupem, bo cóz można oczekiwać od kogoś kto ukończył tylko 7 klas wiejskiej podstawówki i dwie klasy zawodówki o profilu rolniczym? Komuniści w tym czasie przepoczwarzyli się w kapitalistów i zaczęli dalej robić swoje, lecz całkiem w innym juz stylu. Puścili naród w samopas, aby zajął się czymś innym niż polityka i nie przeszkadzał gdy komuniści spokojnie okopywali się i realizowali swoje dalsze plany. De facto, nadal mieli naród w garści, jednak cel tego był już inny. Celem było nie dopuścić żadnej ‚konkurencji’ do własnych interesów. Aby naród przestał się już nimi interesować, wykorzystali własną, sprawdzoną propagandę. Ta sama propaganda, która dzisiaj udowadnia, że Bolek nie był Bolkiem, głośno krzyczała, że Solidarność rządzi. Była to tylko prosta złodziejska taktyka typu ‚łapać złodzieja, ale egzamin zdała znakomicie. Komuniści się wzajemnie uwłaszczali na majatku narodowym, kradli ile się da, i gdy naród sie trochę ocknął i zobaczył że to nie tak miało być – komuniści przybrali postawę patriotów i krzyczeli że Solidarność źle rządzi. Wałęsa w tym czsie usuwał resztki ludzi z Solidarności, ich zasługi przypisywał sobie i obstawiał sie komunistami. I tak to trwa do dziś.
  Naiwnym jeszce raz uświadamiam że żadnego obalenia komuny nie było i nie mogło być skoro pierwszym prezydentem „nowej, niekomunistycznej” Polski został Jaruzelski! Czy któremu komuniście jest dzisiaj gorzej niż ‚za komuny’? Nawet Lenin im nie stworzył takiego dobrobytu, jaki stworzył im Wałęsa. A naiwnych pytam: Pokażcie mi chociaż jednego obalonego komunistę? Pokażcie mi chociaż jednego wroga Wałęsy spoza obozu Solidarności? Więc z kim Wałęsa walczył, skoro wrogów wśród komunistów nigdy nie miał a sam uważa za wrogów wszystkich ludzi Solidarności?

 12. Jestem młodym Polakiem, dumnym z historii swojego kraju i Jego bohaterów. Dla mnie i dla wielu ludzi zawsze będzie Pan bohaterem i symbolem walki o wolność. Zawsze znajdą się ludzie, którzy zmieszają kogoś z błotem. Należy jednak pamięta, że robią to by poczuć się lepiej. Często nienawidzą samych siebie, więc nienawiść kierują na innych. Niech Pan jednak pamięta, że wielu ludzi stoi za Panem murem. Tylko Ci ludzie się liczą. Czy warto zwracać uwagę na słowa ludzi, którzy nienawidzą by nienawidzić? Jest Pan WIELKIM człowiekiem.

  Wyrazy Szacunku. Patryk.P z Radomia

 13. Cały ten KOD i Nowoczesna to ludzie PO, nie mogą się pogodzić z przegrana, boją się praworządności jaką chce wprowadzić PIS. Sprawiedliwe sądy, zabrać wszystkim to co zagrabili Polsce, wszystkie majątki, zabrać im te wszystkie etaty w budżecie. Nie może być tak że jedna osoba zarabia z budżetu 20 30 czy 50 tyś miesięcznie. niech zarabiają ale nie w budżecie na własnym biznesie lub w prywatnych firmach. A Ci cwaniacy bronią tego wszystkiego co mają z budżetu Państwa a nie liczą się z społeczeństwem i dają im po 600 do 1000 zł miesięcznie na życie. Tak nie może być. PIS wprowadzi prawdziwy porządek, wprowadza uczciwe sądy i musimy wszyscy im w tym pomóc. Nie dajmy się tym z PO zastraszyć. jaka to wolność gdy większość społeczeństwa żyje w biedzie, nie stać ich na leki, jedzenie na godne życie, a inni żyją w przepychu, mają wielkie majątki, podróżują po świecie, mają bardzo wysokie dochody z budżetu państwa, często na kilku etatach, nawet w spółkach Skarbu Państwa. jak mówią od wielu lat Polską rządzi mafia w garniturach i białych rękawiczkach. Polska stała się nieuczciwym, niesprawiedliwym krajem dla większości ludzi tego kraju i to wszystko dla nas ma zmienić PIS. Odebrać wszystko tym co nam zabrali.

 14. Lech był realnym królem, a Jarosław Kaczyński jest jak ów cesarz z bajki ” Nowe szaty cesarza „, a ten zjazd przypomina jego dworzan, którzy zachwalają jego ” geniusz polityczny ” – tyle tylko, że ta strategia prowadzi nas geopolitycznie w okolice głębokiej Azji, a nie Europy. Nasz „strategiczny” partner właśnie się wypiął na Unię , a szczególnie gnębi Polaków, którzy tam mieszkają i pracują. Wszystko wskazuje na to że w USA wygra Donald Tramp, nazwany przez wicepremiera Morawieckiego dżumą lub cholerą / nawet jesli można się z tym zgodzić, to polityka nie polega na publicznym obrażaniu być może przyszłego prezydenta mocarstwa /, a on ma Europę i Polskę gdzieś. Polityka „międzymorza” tak forsowana przez Lecha Kaczyńskiego doprowadziła do tego, że na Litwie nie wolno używać nawet polskich nazwisk. Łotwa, Estonia, Słowacja, Słowenia, Litwa weszły do strefy euro i nie maja z nami wspólnych interesów. Na Berlin i Brukselę jesteśmy obrażeni. Nasi przyjaciele Węgrzy coraz bardziej bratają sie z Putinem. A nasz eksport do Rosji padł na pysk, bo postanowiliśmy umierać za Ukrainę, gdzie coraz bardziej odżywają idee nacjonalistyczne spod znaku Bandery. Czekam, czy znajdzie sie ktoś, kto powie Kaczyńskiemu, że KRÓL JEST NAGI. Bo na razie to wszystko to jest „Teatr Jednego Widza „, a każde słowo obliczone jest wyłącznie na przypodobanie się Kaczyńskiemu.

 15. Jak śmiesz śmieciu jeszcze cokolwiek pisać, ty; łachudro , sprzedawczyku, zdrajco !!! Powinieneś wisieć

 16. Panie Lechu,jesli tak mozna powiedziec(mam 70 lat) nie bylem nigdy Pana zwolennikiem ale to co dzieje sie aktualnie w kraju wola o pomste…
  szarganie opinii aby ustawic na piedestale marnego prezydenta, ktory niczym sie nie wyroznil to swiadectwo,ze te miernoty,ktorzy rzadza w imieniu spoleczenstwa doprowadza ten kraj do ruiny…niestety troche to jeszcze potrwa…oceniajac kogokolwiek nalezy brac zawsze pod uwage aktualne uwarunkowania inaczej poprostu ocena jest wadliwa ze wszech miar…Wiele w zyciu widzialem i doswiadczylem,zawsze bylem lewicowcem,choc wlasnie to ugrupowanie ma w swej przeszlosci wiele zlych momentow jak i rowniez pozostali….Zycze Panu spokoju i wytrwalosci w zyciu oraz pokonania tej zajadlej NAGONKI… nie mam zamiaru oceniac Pana albowiem nie posiadam szczegolowej wiedzy…
  Wierze,ze uda sie Panu przezwyciezyc wszystko,czego zycze…nadal jednak bede uznawal,ze najlepszymi Prezydentami byli zarowno Pan Jaruzelski oraz Pan Kwasniewski ludzie o wielkim doswiadczeniu i osobistej wysokiej kulturze… Panu tego zabraklo ale nie jest to powod do zmartwienia albowiem Pana zycie i doswiadczenie bieglo innym torem… Niestety wielkim nieszczesciem dla tego kraju byl i jest nadal kosciol rztymsko-katolicki(jego hierarchowie) czesto byli „sprzedawczykami” dla obrony stanu swego posiadania…dzisiaj leza na Wawelu… Wydaje mi sie ze potrzeba by nam bylo takiego”Kosciuszki” aby ukrocic sobiepanstwo tej formacji… moze sie Pan ze mna nie zgadzac ale ja osobiscie znam wiele faktow z historii(tej prawdziwej) oraz powstawania wielu religii i wyrobilem sobie zdanie na ten temat…. Jest tez wiele „ciemnych stron” w naszej historii najnowszej m.in. Plaszow, Lambinowice i co ? … i czesto starannie sie to ukrywa… Polityka jest zajeciem „brudnym” i czesto mozna przy okazji sie pobrudzic.
  Wiem,ze Pan zapewnw te wiele wie o tym co napisalem i choc wiem ze nie wyczerpalem zbyt wielu kwestii to pokona Pan ten „jazgot” czego osobiscie zycze….Zycze wytrwalosci H.W.( pozostajacy na „obczyznie”)

 17. Kurcze ile w Polakach jest nienawiści, jak paskudnym narodem jesteście, czytam wasze słowa i wstydzę się za was.

 18. W Syrii , Christchurch , Fukushima likwiduje sie kolesiow ze Szpitala , niedorozwoj�w i roboli typu Michnik , Kuroń , wszy i g�wno z Nowej Zelandii

 19. Głosowałam na ciebie człowieku!!!! Myślałam że jesteś samym dobrem dla Polski a ty? Zeszmaciłeś się , sprzedałeś Polskę złodziejom takim jak Tusk, Kwas ,i wielu innych.Masz jeszcze odwagę nosić Matkę Boską w klapie marynarki??!!! Jesteś sprzedajczykiem , zdrajcą ,szmatą najgorszego gatunku!!!!! Dla takich jak ty jest tylko jedno miejsce – więzienie!!!!! Nie jesteś Polakiem jesteś status kfo!!!! Czyli nikim.Jesteś zdrajcą Polski nawet nie dlatego że byłeś agentem ale dlatego że teraz spadłeś na samo dno , nie masz godności ani honoru!!!!!Wiesz co to jest piekło ? Myślę że wiesz tam właśnie spadniesz za to co teraz robisz i co mówisz!!!!!! Zdrajców Polski!!!!

 20. Profesor Doktor Habilitowany Remigiusz Buniak
  Ty Wałęsa spierdalaj z bachorami urzędnikami nierobami z kraju ty robolu i przygłupie , naucz się mowić ty matole i grubasie niedouczony , zapierdalaj gdzieś w fabryce bęcwale pojebany

  Wypierdalaj z robotnicą żoną z kraju stary przygłupie

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.