Lech Wałęsa w Mieście Pokoju

Odwiedzenie pomnika Kopuły Bomby Atomowej w Hiroszimie, spotkania z gubernatorem Hidehiko Yuzaki i burmistrzem „Miasta Pokoju” Matsui Kazumi oraz z zarządem Mazda Corporation, a także wizyta w Kyoto to najważniejsze punkty programu pobytu Prezydenta Lecha Wałęsy w Japonii odbywającej się w dniach 19-22 marca.

- Polskie posłanie solidarności, wolności, dialogu i pokoju, które za sprawą Prezydenta Lecha Wałęsy głoszone jest w tym miejscu nabiera szczególnie silnej wymowy -  mówi Piotr Gulczyński, prezes zarządu Instytutu Lecha Wałęsy. – Jesteśmy wdzięczni za tak serdeczne przyjmowanie Pana Prezydenta w Japonii.  Obecna wizyta, spotkania z władzami lokalnymi i regionalnymi oraz realizowana już współpraca partnerska mogą przynosić kolejne znakomite efekty dla promocji Polski i propagowania idei Solidarności na świecie – podkreśla.

- Niesamowity życiorys Lecha Wałęsy motywuje nas wszystkich do działania. Przełamując konwencje, ulepszył świat – powiedział Jeff Guyton, prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe.  -To wielki zaszczyt gościć go w Hiroszimie. Cieszymy się, że w następstwie nawiązania owocnej współpracy w zeszłym roku w Warszawie możemy kontynuować nasz dialog w Mieście Pokoju - podkreślił.

Wizyta w Japonii wpisuje się we współpracę partnerską Instytutu Lecha Wałęsy z firmą Mazda, zapoczątkowaną z okazji XIII  Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla w Warszawie w październiku 2013 roku. Koncern współdziałał także z Akademią Obywatelską Instytutu Lecha Wałęsy w ramach inauguracji konkursu o coroczną nagrodę „Mazda Make Things Better”. Pierwszą nagrodę serii „Mazda Make Things Better” wręczono fińskiemu studentowi Anttiemu Junkkariemu. Wspomniany projekt został wybrany spośród ponad 120 zgłoszeń, ponieważ zdaniem komisji w najlepszy sposób wykorzystuje on współczesne narzędzia promocji w obronie słusznej sprawy: zapobieganiu aktom przemocy z użyciem broni palnej w Afryce.

287 Komentarze

 1. Drogi Panie Prezydencie,jestem z Panem sercem i duchem!
  Przykro jest patrzeć ,jak PIS niszczy Polskę,jak niszczy Pana autorytet.
  Jest Pan wielkim człowiekiem i będziemy bronić Pana dobrego imienia,przed mścicielami kaczyńskiego.
  Ręce precz od naszego Wałęsy!!!!!

 2. Panie Prezydencie. Dziękuję za Pana działalność. Wierzę w Pana patriotyczne serce i heroiczną walkę o niepodległość. Nie wszyscy potrafili się przeciwstawić i wybrać odpowiednią stronę. Podziwiam Was – tych którzy bronili Polski. Teraz może ludziom trudno zrozumieć, że CEL był najważniejszy a metody musiały być rozmaite. Ja usprawiedliwiam podstęp i kombinowanie jak doprowadza do Wolności. Prywatnie dodam, że byłam mała w latach 80-tych, ale pamiętam ogólną smutną atmosferę i to, że wszyscy bardzo na Pana liczyli. Ja też. Dużo zdrowia życzę :)

 3. Panie Prezydencie,
  To nie prawda, ze zdradzamy Pana, przynajmniej na pewno nie ja i nie moj maz.
  Dla mnie nie sa wazne te wszystkie dochodzenia tych, ktorzy za wszelka cene musza sie dowartosciowac dobijajac innych, ktorym pewnie zazdroszcza.
  Zycze sil ducha i ciala, i prosze byc ponad to, w koncu ma Pan hart ducha! :-)
  Pozdrawiam goraco!
  Krystyna

 4. Panie Prezydencie, właśnie „rozścierwił się rozhamił wrzask liter z pierwszych stron dzienników” znamy to z przeszłości trzeba zatuszować fałszywe obietnice, zakrzyczeć tych co patrzą z niedowierzaniem i nie rozumieją że tak niszczy się autorytety, zakłamuje historię i burzy Polskę, jak mogło dojść do tego by moralne karły dyktowały całemu Narodowi w co ma wierzyć. Panie Prezydencie to już nie Pana Naród to już nie jest Polska a ja nie wiem gdzie jestem, co robiłem przez ostatnie 25 lat, i nie wiem czy powiem jeszcze kiedykolwiek z dumą że jestem Polakiem. Zawsze nosił Pan w klapie Matkę Boską, gdzie teraz jest Kościół ?, widać kościołowi nie po drodze z Polską Wałęsy, Polską europejską, Polską tolerancyjną, Polską wolnych myśli i słów, za to po drodze z polską pisowską, w 1939 roku też było po drodze….. Przeprosił bym za Naród ale nie wiem czy on jeszcze istnieje.

 5. Sporo pan uważa że jest pan niewinny , nie współpracował itp to chętnie podda sie pan wykrywaczowi kłamstw . Jestem pewny na 100% że pan tego nie zrobi bo jest pan winny . osoby które nie mają nic na sumieniu same nawet oferują taką opcje a pan nie oferował i na pewno odmówi .
  Co pan na to panie Leszku , udowodni pan że jest pan wrabiany . Pewnie pana wielbiciele będą twierdzić ze taki test nie do końca jest wiarygodny , ale dla dużo ludzi za samo poddanie sie wariografowi powie ze pan mówi prawdę .

  • Panie Dariuszu. Pana interesuje jakaś jednostkowa prawda. Mnie interes i dobro Polski. Owocem życia Pana Prezydenta było obalenie komuny w środkowej Europie. To jest owoc prac. W dochodzeniu do celu często są upadki , choć nie mówię, że były. Ja cenię Prezydenta za umiejętność negocjacji, wiarę w dialog, orak ofiar śmiertelnych. Wszystko inne jst nieważne. Jestem osobą wykształconą, angażującą się w lokalną politykę, ale przyznam, że tych 10 lat Solidarności bym w połowie tak dobrze nie poprowadzie. Mogę to powiedzieć teraz, gdy sam wiem jakiego kunsztu wymaga taka praca. Doceniłem w pełni Prezydenta po 16 latach od strajku. Nikt inny by Polski nie wyzwolił.
   Z wyrazami szacunku

  • panie Darku , nie wiem ile pan ma lat i nie wiem ile pan rozumie z tamtych czasów ale z powyższego domniemuję, że niewiele. Może nigdy nie uważałem , że należy popierać we wszystkich sprawach Prezydenta Wałęsę ale dzisiaj mimo ogromnych różnic wynikających ze światopoglądu uważam, że pokolenie młodsze od Prezydenta Wałęsy chyba powinno wstrzymać się od negatywnych wypowiedzi. Jesteśmy zbyt młodzi i „zbyt światowi” żeby potrafić zrozumieć tamte czasy.

 6. Szanowny Panie Prezydencie,
  Jako Pana równolatek i człowiek który wiele miał doświadczeń życiowych powiem tyle. Pana zasługi i dokonania są ponad miarę. Potwarze i ujadania w Pana stronę przyjmuję osobiście z wielkim smutkiem i niedowierzaniem. Mali ludzie zazdrośni i pełni kompleksów, których odsunął Pan od władzy w 1992 roku szykują zemstę. Ich „notariusze” , ludzie pozbawieni inteligencji i osobowości liczący na doraźne profity wtórują im głośno.
  Ja też mam do Pana szereg uwag i jeśli Pan pozwoli to je wskażę. Dał się Pan podpuścić bliźniakom w 1991 roku, opuszczając wiernych i bezinteresownych druhów . Z tej samej inspiracji Gazecie odebrano znaczek Solidarność. W czasie dyskusji Na Uniwersytecie z tej samej inspiracji zostali znieważeni tacy zacni ludzie jak : Andrzej Wielowiejski i red.Turowicz. Oni mimo tego nigdy się od Pana nie odwrócili. Olek Hall i wielu innych wspaniałych i bezinteresownych przyjaciół, a ma Pan ich bardzo wielu (chciałbym się do nich zaliczać) , są z Panem w tych trudnych momentach. Panie Lechu . Pamiętam moją rozmowę z Panem w trakcie strajku w Ursusie (kryzys Bydgoski) jak przemierzaliśmy drogę między halami fabryki traktorów. Pamiętam Pana mądre , a zarazem pełne rozwagi wystąpienia w trakcie I Zjazdu w Hali Oliwii. Pamiętam Pana nieugięta postawę w trakcie internowania. Myślę, że bez Pana udziału nie doszło by do przesilenia i wyborów 1989 r. Bez Pana udziału nie było by Polski w NATO i UE. Nie runął by mur berliński. A bliźniaki robiły by „karierę” na socjalistycznych uczelniach wchodząc podobnie jak Lech w pracy doktorskiej w różne zgniłe kompromisy.
  Jestem z Panem i mam nadzieje na spotkanie . Serdecznie pozdrawiam Pana Panią Danutę i całą Rodzinę. Tomasz Piątkowski

 7. Szanowny Panie Prezydencie – różne uczucia kierowały mną w stosunku do Pańskiej osoby ale wiem dzisiaj jedno – jest Pan Wielki i nie ważne są Pana błędy młodości, tym bardziej w tamtych paskudnych, okropnych czasach. Ten tylko mógł niczego nie podpisywać, kto siedział głęboko pod matczyną spódnicą i nosa nie wychylał poza własną firankę, a dzisiaj w bezpiecznych czasach próbuje zgrywać bohatera i „naprawiać” to, co zostało naprawione.
  Panie Prezydencie jest Pan dla mnie symbolem WOLNOŚCI. Wyrazy szacunku i życzę zdrowia.

 8. nie wierze ze walesa byl agentem ,papiery sa falszywe,nie bylo bolka,lub inny ktos byl bolkiem.
  zniszczyc autorytet walesy

 9. Panie Prezydencie, jestem z Panem.
  Pozostanie Pan dla mnie symbolem i autorytetem, choćby nie wiem jakie teczki na Pana „znaleźli”…
  Życzę dużo zdrowia i siły.

 10. Szanowny Panie Prezydencie,

  każdy kto ma nieco przyzwoitości w sobie, liczy na to, że jak zwykle okaże Pan siłę charakteru i nie da się złamać byle komu,w tych obłąkańczych czasach. Proszę posłuchać dobrej rady pani Krzywonos i wybrać się na rybki, dla uspokojenia nastroju. Spokój i chwila refleksji nad sposobem zaradzenia tej całej medialnej nagonce, bez wątpienia pomoże Panu w opracowaniu właściwej strategii działania. Najważniejsze by przekaz był spójny i rzeczowy. Każdy ma w życiu prawo do popełniania błędów, szczególnie w tak ekstremalnych życiowych sytuacjach, jakie były naszym udziałem. Najważniejsze jest to, by przy tym wszystkim pozostać człowiekiem. Im więcej będzie Pan zaprzeczał i wykonywał nerwowych ruchów, tym bardziej będzie Pana wciągało to cuchnące bagno nienawiści.
  Tylko spokój i ostentacyjny dystans do tego wszystkiego co się aktualnie dzieje, daje szansę na dokopanie inspiratorowi tej całej politycznej hucpy.
  Jak widać wydarzenia z 2007 roku niczego go nie nauczyły i jak pierwszy naiwny wierzy, że nie zginie od broni którą wojuje. Wszystko to obróci się przeciwko niemu, ze zdwojoną siłą.
  Mimo, że nie był Pan moim kandydatem na urząd prezydenta, to uważam, że nie powinno się deprecjonować pewnych uznanych wartości i zachować je jako wartości narodowe.
  Skoro zrobił Pan tak wiele dla naszego kraju, obojętnie jaką taktyką, to naszym społecznym obowiązkiem jest zachowanie Pana we wdzięcznej pamięci.
  A więc spokojnie. Jest Pan wytrawnym politykiem i zapewne wie, że karta historii często zapisuje złotymi zgłoskami imiona nie tych, którzy o to tak nachalnie zabiegają.
  Spokoju, zdrowia i hartu ducha w tych trudnych czasach Panu życzę

  Emigrantka z Niemiec

 11. Panie Prezydencie, oczywiście jak Wszyscy sam nie wiem w co wierzyć w tych wszystkich medialnych doniesieniach, jak Wszyscy z mojego pokolenia (rocznik ’74) może nie mam wystarczającej wiedzy i „życiowej historii” by to z mojej perspektywy oceniać ale jednak ocenię. Niezależnie jak było i co wówczas kierowało decyzjami, to przede wszystkim Panu zawdzięczamy Wolność, wszystko to co widzimy za oknem my i nasze dzieci jest w dużej mierze dzięki Panu. Nikt nigdy nie odbierze tego czego dokonał Pan dla naszej ojczyzny ….. jesteśmy Wolni i mimo wszystkich tych niesamowitych doniesień myślę, że Rodacy oceniają Pana tak jak ja. Pozwolę sobie zacytować prof. Bartoszewskiego bo jego słowa bardzo oddają to co Pan i ludzie z Pana otoczenia zrobili dla nas ” … jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło tak wiele dla tak wielu”. Może słowa te dotyczyły zupełnie innych jakże trudnych spraw, ale jak bardzo oddają to co myślę.
  Pozdrawiam.

 12. Panie Prezydencie, chciałbym się odnieść do ostatnich wydarzeń dotyczących Pana osoby. Dla nas, pokolenia 60+, jest Pan bohaterem i nie ma znaczenia czy Pan coś podpisał, czy nie podpisał. Był Pan w tamtych trudnych i niebezpiecznych czasach nadzieją na wolną Polskę, która nadeszła dzięki Pana niezłomnej postawie. Dzisiaj z przerażeniem obserwujemy jak Ci podli ludzie atakują Pana. Proszę być dzielnym i specjalnie się tym nie przejmować. Proszę też nie komentować tego co Pan obserwuje. Widzę, że Pana trochę nerwowa reakcja stanowi bodziec na jeszcze większe ataki. Prezes i jego ludzie nie spoczną zanim nie zobaczą Pana trupa. Proszę aby nie dawał Pan im takiej satysfakcji. Pana życie jest dla nas nadzieją, że ekipa ta odejdzie w niebyt, bo tam jest jej miejsce, a my doczekamy się w końcu, że po raz pierwszy w historii tego kraju, będziemy mieli bohatera, którego docenią Polacy za jego życia. Młodzież mówi olać ich i tak też Panu proponuję. Pana obojętność i spokój na ich ataki to najlepsza broń aby im dokopać. Proszę tak zrobić. Pierwszy raz piszę coś w Internecie, ale myślę, że ludzi podobnie myślących jest wielu, ale aktywność ich jest niestety bardzo mała.

 13. Witam Pana Prezydenta.
  Jedynego Prezydenta , który walczył prawdzie dla nas . Proszę , żeby Pan dbał o swoje zdrowie . Nie ma co walczyć z PRL-PIS . Nie jest to godne Pańskich słów . Grają w to już od długich lat , ale to jest ich gra . Pytanie jest takie : czy człowiek mały , który nawet brata nie oszczędził może uczciwie walczyć ?
  Proszę jeszcze raz , żeby dbał Pan o swoje zdrowie .
  Dziękuję Panu za wolny kraj . Dziękuję bardzo ja i moja rodzina .

 14. Lechu, jestem tym ktory zalorzyl Solidarnosc Hanburska. Chce Ci przeslac zdjecie z demonstracji w Hamburgu w Twojej obronie i obronie Solidarnosci. Oryginalne plansze z demonstracji przekazalem do archiwum Solidarnosci. Bylismy w Twoim biurze ale niestety nie bylo Ciebie (przestraszylem Sekretarke). Po 4. latach kryminalu i nieudanym werbunku na tw, wygnali mnie z Polski 5.03.1979 roku. Mialem jedno spotkanie z agentem SB Wicherkiewicz a w aktach jest ich 4. – Oni klamali i w teczce pisali co tylko chcieli.
  Nie przejmuj sie. Jestes ponad tymi co chca ukasic ale nie maja zebow. Ja w wiezieniu pilem wode z toalety! – Zapytaj ich czy oni tez musieli!
  Pozdrawiam
  Wojciech Dombrowski
  PS. Niestety zdjec nie udalo mi sie przekopiowa.

 15. Panie Prezydencie cała moja rodzina jest z panem,proszę Pana żeby Pan był ponad tymi małymi mściwymi ludżmi, myślę ,że większość ludzi jest z Panem.Wszyscy którzy przeżyli tamte czasy powinni pamiętać jak to było ,jest mi wstyd za polaków ,za ich amnezję.Myślę ,że kieruje nimi podła zawiść o Pana zasługi i że to Pan zapisał się na kartach historii Polski i świata.Pozdrawiam serdecznie

 16. Szanowny Panie Prezydencie !!!!!

  Był Pan Jest Pan i zawsze będzie Bohaterem naszych czasów i nic i nikt tego nie zmieni .
  Mali zawistni ludzie ,którym się wydaje ,ze to oni powinni być na Pana miejscu będą Pana oczerniać i znieslawiac.
  Panie Prezydencie jeśli mogłabym Panu cos poradzić :to niech Pan spuści na to draństwo zaslone milczenia .Kazde Pana slowo będzie będzie przez wykorzystywane przeciwko Panu !!!!
  Wielcy Ludzie się nie Tlumacza.
  Serdecznie Pana Panie Prezydencie pozdrawiam.

 17. Ci durni mlodzi i mlodsi nie zdaja sbie sprawe co mowia..Nie zdaja sobie sprawe ze atak SB byl na Walese(znany w swiecie) i dla nich bylo priorytetem podrabiac setki!!dokumnetow..
  aby nie bylo NOBLA ktorego kase Walesa oddal dla rolnikow indywidulanych……(to byly wyspecjalizowane wydzialy do tego aby podrabiac FAUSZERSTWA). Tu widac ze nagonka SB byla POTEZNA i to nie byly Walesy pismo i podpisy!! ktos cos pisal i bral kase .NIGDY WALESA SIE NIE PODDAL i NIE BYL NIGDY AGENTEM>>> ale sadza ze WALESA byl bo to mali ludzie oni by takimi by byli ze starchu.

 18. Szanowny Panie Prezydencie !!!
  Był Pan, jest i będzie dla mnie WIELKIM POLAKIEM, który przyniósł mnie i mojemu krajowi wolność i demokrację. Narażał Pan dla nas Polaków zdrowie i życie, i jesteśmy Panu za to ogromnie wdzięczni. Proszę ignorować te paskudne kalumnie, rzucane pod Pańskim adresem, choć wiem, że to nie jest łatwe. W Pańskim przypadku niestety sprawdza się powiedzenie, że za dobro złem się płaci. Wiem jedno, Pańskich zasług nikt i nic nigdy nie przekreśli. Jestem z Panem całym sercem. Życzę dużo, dużo zdrowia. Przetrzymał Pan komunistów, to przetrzyma Pan i to, co się teraz dzieje wokół Pana Osoby.
  Najserdeczniej pozdrawiam
  Anna

 19. NIGDY WALESA NIE BYLKONFIDENTEM I ZDRAJCA…TO PODROBKI A BYLO ICH TYSIACE.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..OPRACOWYWANE SPAECJALNIE NA :kor I WALESE.tAK DZIALALA BEZPIEKA I MILICJA W TATAMTYCH CZASACH ABY DYSKWALIFIKOWAC walese.PRL..TWORZYLA DOKUMENTY ABY BYLY NIBY DOWODY NA NAJWAZNIEJSZEGO CZLOWIEKA JAKIM JEST WALESA

 20. kochany bohaterze polski i swiata my wiemy ze Ty nigdy nie zdradziles nikogo ,a podrabiane dokumntow w tysiącach ….bylo przedmiotem dzialania ubekow..i to Ci uczynili z nienawisci do nas katolikow i takich jak Ty : Wielkich ludzi. Jestes wiekszy niz Pilsudzki!!

  • Ty matole, nawet nie znasz nazwiska Piłsudskiego. Naucz się analfabeto pisać nazwiska znanych Polaków.
   Jak nie to chrumkać z koryta odpadki z wałęsowego stołu…

 21. Panie Prezydencie

  Dziękuję wraz z rodziną za Pana pracę na rzecz upadku komuny.
  Wstydzę się za naród polski ( celowo pisany z małych liter) , za brak pamięci, za brak pamięci historycznej, za brak dbałości o Polskę. Nie interesuja mnie teczki mniej czy bardziej prawdziwe. Postępuję zgodnie z biblijnym przesłaniem ” po owocach ich poznacie” Pana plon życia jest szlachetny i dobry. Nie chcę oceniać plonu oponentów ponieważ musiałbym ich nazwać V kolumną sowiecką.
  Z wyrazami szacunku

 22. Szanowny Panie Prezydencie
  Martwiące jest to co się teraz dzieje wokół teczek i tego jak zachowują się sami Polacy, a także to jak i w jaki sposób się wypowiadają. Mam wrażenie, że nie wiedzą komu zawdzięczają wolność słowa. Nie jestem osobą wiekową, i o komunistyczny system ledwo się otarłem bo czymże jest 7 lat, a jednak doskonale pamiętam co działo się w 89 roku wiem także komu mam zawdzięczać demokrację. Niektórzy światli ludzie z Pana drwią bo był Pan robotnikiem (zwykłym człowiekiem), a oni przecież tacy uczeni. Zapominają tylko o jednym, nie zawsze liczy się wykształcenie i Pan jest tego przykładem. Wielkość można osiągnąć nie tylko poprzez naukę, ale także poprzez czyny. Nikt nigdy Panu tego nie odbierze, zawsze będzie Pan wielkim człowiekiem

  • Panie Pawle bądźmy wytrwali w tym do końca. Winniśmy to prawdzie historycznej. Mi może jest łatwiej ponieważ miałem wówczas 26 lat

 23. Panie Wałęsa niech Pan da ,,Święty,, spokój Edwardowi Graczykowi człowiekowi choremu od dwóch lat ,który nie może powiedzieć prawdy

  • Za to szmata wałęsa może powiedzieć co chce a nawet musi, chociaż nie chce…
   Co tam Graczyk.,.. „Teraz mówię ja bohater narodowy narodu żydowskiego zwanego POlajcami……

 24. jak mieli nobla dać to teczki nie było, musieli fałszować (operacja ambasador), a teraz się znalazła. coś tu nie gra.

 25. Witam.Panie Prezydencie jestem z Panem wiem ile Pan zrobił dla Polski dobrego, powodzenia, serdecznie pozdrawiam.

 26. Panie Prezydencie. Swoje lata mam, przeżyłem stan wojenny. Mogę się tylko domyślać co Pan przez swoje życie przechodził dla dobra kraju. A teraz taka podzięka, to znaczy zawsze pan miał taką podziękę od potomków Rajmunda, który wpoił swoim synom ziarno nienawiści, wciąż się rozwijające. Biblijny Kain zabił z zazdrości Abla, a na naszym rodzimym gruncie też mamy Kaina, którego ręce są umazane braterską krwią. Jestem pokoleniem rocznika 54, gdzie Gomółka, Gierek wszyscy chcieli dobra dla kraju, i też im nie wychodziło. Pan dokonał tego, co żadnemu się nie udało. Jedynie opluwać – to potrafią. Jestem obywatelem drugiego sortu, i jestem z tego dumny. Jest nas 65% narodu, tylko szkoda że tamci pachołkowie Kaina rozwalają kraj, który traci autorytet na świecie, jak i w kraju. Nawet stadniny są zawłaszczone. Kilkanaście lat przepracowałem w mundurze, i wstyd mi jest, że brak honoru pryncypałom nie przeszkadza. Panie Lechu, a gdyby Pan przestał odpowiadać na te ich pomówienia, to myślę, że szlak by ich trafiał, bo jest Pan tematem zastępczym. Proszę, niech Pan nie daje złodziejom argumentów w rękę, tylko cisza, i proszę robić swoje. Będą prowokować, ale niech Pan nie reaguje. Kilkanaście lat pracy w mundurze nauczył mnie obserwacji ludzi, i dotarcia do nich. Dla PiSu wszelka reakcja to woda na młyn, natomiast brak reakcji, to sami zaczną się motać nie wiedząc co począć, jak Pana zmusić do odkrycia się. Powodzenia Panie Prezydencie, i proszę mi wierzyć, człowiekowi drugiego sortu.

  • A gdzie tu wazeliniarzu to dobro kraju? Ekipa twojego „bohatera” od przerzucania przez płoty, rządziła przez ostatnie lata, przez szmatę tuska o obciągacza bolkowałęsowego napletka i doprowadziła Polskę do granicy, za która jest tylko przepaść.
   Cały świat przez te szmaty pluje na Polskę a wy szmaciarze ocieracie te plugawe mordy dziwiąc się, że w słonecznym dniu pada deszcz…

 27. Szanowny Panie Prezydencie.
  Dziwi mnie że do tej pory nikt nie wspomniał o sprawie moim zdaniem naj istotniejszej związanej z nienawiścią do Pana ze strony Kaczyńskiego / piszę tak ponieważ nie znajduję innej formy pogardy dla tego człowieka , moim zdaniem schizofrenika i to paranoidalnego – dlaczego żaden dziennikarz śledczy nie bada tego wątku ? /
  Stare powiedzenie mówi ,że jeżeli nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniądze. Moim zdaniem w tym przypadku też tak jest.
  W momencie w którym osiągnął Pan władzę obaj Kaczyńscy chcieli aby Pan dał im koncesję na wyłącznoś na telefonię komórkową na terenie Polski / pamiętam to dokładnie – była nawet wzmianka w TV /. W tamtym czasie w Polsce o tel.kom. jeszcze nikt nie słyszał , tylko nieliczni wiedzieli o co chodzi.Gdyby Pan wówczas zgodził się na to i podpisał zgodę ,to Pan Kulczyk mógłby Kaczyńskim buty czyścić ze swoim majątkiem.
  Proszę sobie przypomnieć , od tego czasu wszystko co złe w Pana życiu nastąpiło było powiązane z Kaczyńskimi.Polityka dobro dla ludzi i te wszystkie inne frazesy tylko przykrywka aby osiągnąć cel. Słusznie Anglicy odkryli w dzisiejszym artykule że Kaczyński ma dwie osobowości.Świat to zauważył.Tylko nie wzięli pod uwagą schizofrenii,
  a szkoda.
  Wracając do tematu. Niech Pan poszuka w pamięci tego wontu o którym wspomniałem.Naprawdę warto.
  Serdecznie Pozdrawiam . Niech Pan walczy i się nie załamuje bo nie warto . A ta historia z TW Bolkiem to tylko epizod który był błędem.Tylko osioł nie zmienia zdania,a Pana dojrzałość , postawę i charakter pokazały późniejsze lata. Trzymam za Pana , Panie Prezydencie kciuki.
  małbizgru

 28. p. lechu Wałęsa nie ma znaczenia co pan zrobił pózniej, jest pan zdrają i na zdrajców jest jedna kara.
  Cala Europa ogląda film „Wspaniale stulecie” tam zdrajca, czy syn czy szwagier ponosił karę.

 29. Panie Prezydencie,
  Jest Pan Wielkim Człowiekiem i jest Pan Wielkim Polakiem. Przeprowadził Pan Polskę z komunizmu na drogę wolności i demokracji bez rozlewu krwi – nikt nigdy w historii ludzkości czegoś takiego nie dokonał. Obok Pana było wielu, również zasłużonych w tych działaniach ale tylko Pan miał to „coś” że za Panem poszła Polska.
  Opluwają Pana ludzie mali, którzy nigdy nie mieli odwagi poświęcić siebie i swojej rodziny w imię Polski. Dzisiaj ci mali ludzie chcą mienić się wielkimi – dzisiaj są odważni jak już nie ma komuny i nie działa esbecja. W tamtych czasach z podwiniętym ogonem siedzieli w mysiej norze.
  Jeszcze gorzej gdy opluwają Pana ludzie których wtedy jeszcze nie było na świecie albo ssali dopiero smoczek – zobaczyli jakieś papiery z przed 50-ciu lat i mają czelność mówić że to autentyki. Oni nie mają prawa do jakiejkolwiek oceny tamtych czasów.
  Panie Prezydencie, proszę być dumny ze swoich czynów. Proszę pamiętać że jest bardzo dużo Polaków którzy Pana szanują i cenią. Ja i moja rodzina do nich należymy.

  • elżbieto sarwa… tak lubisz penetrować za pomocą wazeliny anus tego szmatławego zdrajcy wałesy-bolka?

   • ciekawe do jakiej kategorii opluwaczy należysz do tych tchórzy z PRl-owskich czasów czy do tych smarkaczy którzy wówczas cyckali smoczek

 30. Wstydż się człowieku. I bardzo proszę, nie noś już więcej ikonki Matki Boskiej w klapie – to nieładnie i faryzejsko.

 31. Ten blog to farsa ociekająca wazeliną.
  Oczywiście podkreślanie prawdy o Bolku alias Wałęsie zostają usunięte, jakby to miało zaczarować fakt, że wasz „bohater” to śmierdząca szmata do kibla a kto ze szmatą przestaje gównem zostaje…

  • Kto toba kieruje MAŁY ? co robisz na blogu Lecha ? idz pukaj do niego siedział w domu z mamusią gdy Lechu nie spał.

 32. Drogi Panie Prezydencie, mówią że jest Pan samotnym człowiekiem wśród ludzi – to pewnie jest cena jaką płaci człowiek za swoją wielkość… ale mam nadzieję, że czuje Pan sera tysięcy zwykłych ludzi kipiące gniewem, kiedy próbuje się Pana zniesławiać !!!

  Pozdrawiam i zapewniam, iż nie jest Pan sam…

 33. Lechu, kochany. Jestem z Tobą. Mój syn (ur. 1982) ma na imię Lech – na Twoją cześć. Te mizerne karły próbują Cię znieważyć. Nigdy. Nigdy nie dorosną Tobie do pięt. Lechu – prawdziwi Polacy są z Tobą.

 34. Nie rozumiem jednego – w domu Kiszczaka znaleziono dokumenty. Jedne uznaje się za prawdziwe – to akta z współpracy Wałęsy z SB, a drugie, również znalezione w domu Kiszczaka – że Wojtyła miał kochankę – za nieprawdziwe. To jak to jest – czy materiały SB są prawdziwe – czy nie prawdziwe ? Bo jak prawdziwe – to w każdym przypadku należy się tego trzymać, a jak nie prawdziwe – to również należy się tego trzymać.
  A może to jest tak, że PiS sam uznaje, co prawdziwe, a co nieprawdziwe.
  Bardzo proszę – wytłumaczcie mi to.
  Małgorzata, Kraków

 35. Panie Wałęsa wierzę że Pan nie zdradził nas.Kiszczak potrafił wiele złych rzeczy uczynić i takie podpisy to dla niego nic trudnego.To był zły człowiek.Pozdrawiam

 36. Jestem całym sercem z Panem ,życzę wiele spokoju i miłości ,bardzo proszę niech Pan tymi szykanami się nie przejmuj. Jesteśmy z Panem. JEST PAN NASZYM DOBREM NARODOWYM!!!!!!!!! Wanda

 37. Panie prezydencie trzeba napisać list otwarty do PiS i do pani Kiszczak
  z podziękowaniami. Wielu Pana zwolenników już prawie o Panu zapomniało
  bo tak to działa z upływem czasu. Partia PiS nie mogła się z tym pogodzić, żeby o takim człowieku zapomnieć. Z pomocą pani Kiszczak i IPN przywróciła Pana do świadomości Pana zwolenników i praktycznie zorgani-
  zowała Panu wiec poparcia. Przyzwoitość każe podziękować. Znów Pan jest
  najważniejszym Polakiem, a Lech Kaczyński w Pana cieniu.

 38. Odnosząc się do Pana słów w „Die Welt” . Pójdę za Panem jeśli będzie „wojna domowa” . Mam dość tego co się dzieje w Polsce za rządu PISu , a to dopiero początek. Proszę wywołać burzę – ludzie są mentalnie gotowi. Potrzeba żeby ktoś znany wspierany przez innych stanął na czele. Możemy demokratycznie znieść ten stan rzeczy jaki jest. Prosimy o wsparcie z góry. Jestem zwykłym i wykształconym człowiekiem z rodziną.

 39. Witam
  To co wypisują na pana temat , nie od dziś. Odkąd pamiętam nie miał pan lekko. Dla mnie jest potwierdzeniem że jest pan człowiekiem z krwi i kości.
  Za zmiany które nastąpiły w naszym z Pana pomocą Dziękuję.

 40. Panie Prezydencie całym sercem ja i mój mąż jestesmy z Panem i stoimy za Panem murem. Zawsze w Pana wierzyliśmy i wierzyć będziemy. Ma Pan nasze wsparcie, zaufanie i ogromne poważanie dla Pana czynów. Dla nas zawsze jest Pan po dobrej stronie i nikt i nic tego nie zmieni. Pozdrawiamy serdecznie.

 41. PANIE PREZYDENCIE WAŁĘSA I TWÓRCO LEPSZEJ POLSKI JESTEM Z PANEM. KAŻDY ZANIM ZOBACZY BŁĘDY INNYCH POWINIEN ZOBACZYĆ JE U SIEBIE. A DZIAŁANIA PISU ( GŁÓWNIE P. KACZYŃSKIEGO ) I IPN WEDŁUG MNIE ZMIERZAJĄ DO DESTRUKCJI , CHAOSU . NIEPOKOJU W KRAJU A RÓWNIEŻ ZAMIESZANIA I KŁÓTNI WEWNĄTRZ RODZIN.

 42. ZA każdą kaczą kupę osądzimy zdrajców Ojczyzny, przyjdzie czas Lechu, nawet gdybyś jakiś płot musiał znów przeskoczyć, albo mur (berliński) zburzyć

 43. Panie Przydencie, bardzo Pana szanuje jestem zwykłym obywatelem, Oni Mają sejm, mają senat, mają prezydenta, maja premier, mają sądy, mają telewizję, swoje wiadomości, mają radio, rozjechali Trybunał Konstytucyjny, a Smoleńsk sobie ustawią jak im pasuje. Kłaniam sie dziekuje pozdrawiam.

 44. i również jak kolega wyżej odnosząc się do Pana słów w „Die Welt” . Pójdę za Panem jeśli będzie „wojna domowa” Dość tego! ktoś musi nami pokierować to długo nie wytrzyma ta nić pęknie. Boję sie tylko o dzieci naszego narodu.

 45. tutaj w Polsce sa ludzie ZAZDROSNICY i OCZERNIACZE ja na miejscu Pana wziąłbym cala swoja rodzine i wyjechal na LAZUROWE WYBRZEŻE LUB KALIFRNIA itp. zostawic to bagno i smiac sie ze wszystkiego i chronic Danute i dzieci..abys t sie nie pochorowal i danusia i dzieci

 46. Już tylko trzy osoby wiedzą wszystko na temat fikcyjnej teczki „BOLKA”. Potrzebna ona była dla ZSRR. Ale w tym piekle jakie wytworzyło się wokół tej teczki niemożliwe jest odkrycie prawdy, bo zostanie ona zniszczona. A ta PRAWDA nie może być zniszczona. Nie krzyżujcie pana Wałęsy, bo jest on niewinny. Robicie to co zrobiono z Chrystusem!
  To całe zamieszanie jest potrzebne Ubecji! Nie widzicie tego?

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.