Lech Wałęsa gościem jubileuszu Kanclerza Schmidta

Z okazji 95. rocznicy urodzin Helmuta Schmidta – byłego kanclerza Republiki Federalnej Niemiec, Prezydent Lech Wałęsa wziął udział w uroczystej kolacji wydanej na  Zamku Bellevue w Berlinie.  Zaproszenie do uczestnictwa w uroczystości wystosowane zostało przez Prezydenta Niemiec, Joachima Gaucka. Odbywająca się w podniosłej atmosferze kolacja, miała miejsce w dniu 13 marca 2014 r.

Poniżej:
Zaproszenie do wzięcia udziału w uroczystej kolacji
List gratulacyjny Prezydenta Lecha Wałęsy do Kanclerza Helmuta Schmidta

5 Komentarze

 1. A WICIE-POLSKA TO MUSI BYĆ TA PRZYŁĄCZONA DO NIEMIEC A BERLIN TO MUSI BYĆ TA STOLICA……..tak

 2. witam LIBERTE
  Proszę nie obraż się na mnie . z wieloma rzeczami się zgadzam co napisałeś , ale o jedną rzecz cię proszę rozkładaj winę po równo , a nie tylko plujesz na icków , bolków tylko dlatego ,że Polska 2014 roku to jest po prostu bagno zarówno pod wzgłędem gospodarczym jak również militarnym również i społecznym .
  Masz wielkie pretensje do Papieża , ale zastanów się tak na chłodno , bez gorącej głowy , a mianowicie czyje interesy reprezentuje Papież , mi się zawsze wydawało ,że Watykanu a nie koniecznie Polski , i to nie jest żaden nadprezydent Polski ,żeby musiał w szczególny sposób bić się za interesy polskie .Po drugie ,że gdyby wtedy nie popierał Wałęsy , czy ty wiesz do cholery jakie baty zebrałby od Reagana , żelażnej damy i innych państw świata demokratycznego a nawet od częsci Polaków ? , a więc musiał go popierać .
  Podobnie jest z kibucem UE . Papiez musial poprzeć wejście Polski do kibucu żydowskiego ze względu na interesy Watykanu , w przeciwnym razie katolicyzm zostałbym potwornie zaatakowany przez państwa Zachodu a nawet przez polskich polityków . Zauwaz co by mówili , no jak to głowa państwa Watykańskiego zaprzyjazniona z Polską występuje wbrew interesowi Polski i atakuje UE .
  Także liberte zrozum Papieża i jego interesy a reprezentuje on interesy głównie Watykanu .
  Jeżeli jesteś katolikiem to słuchaj się Papieża w kwestiach wiary i moralności , natomiast nie w sprawach polityki , bo papiez jak każdy człowiek w tej dziedzinie jak polityka może się mylić.
  Kolejna sprawa
  Dobrze wiesz liberte ,że bajka o wojnach gwiezdnych żarżnęła ZSRR . W połowie lat 80 komuchy ze ZSRR doszli do wniosku ,że dłużej tego gówna pod nazwą ZSRR nie opłaca się utrzymywać i trzeba cos z tym zrobić , stąd Gorbi i pierestrojka . Po prostu Reagan zniszczył gospodarkę ZSRR bajką o wspomnianych gwiezdnych wojnach .
  Przeciez wiesz , że supermocarstwo i tak by upadło prędzej czy pózniej ,ponieważ w 1984 roku gospodarka Sowietów juz nie istniała.
  akurat trafiło na Gorbiego to zrobił to Gorbi.
  Dalej
  Dziś wszyscy w 2014 roku za to ,że Polska to Stajnia Augiasza . Zrozum jedna rzecz nie jest to winą Bolków , Szechterów , masonów ,itp . wina leży tylko po naszej stronie , dlaczego .Masz fakty .
  Kto wywindował zwykłego elektryka współczesnego Dyzmę do funkcji prezydenta , kto mu daje honoris causa , pytam sie do jasnej cholery kto ?
  odpowiadam nikt inny tylko idioci Polacy , którzy zrobili z tego tępego elektryka głowę państwa . Do jasnej cholery , kto na niego głosował w wyborach , przecież sam się nie wybrał . Głosowali na niego Polacy z krwi i kości , to teraz do diabła do kogo pretensja .
  Odpowiedz kto do diabła głosował na icka Kwacha ,że był preziem przez 10 lat , Eskimosi , czy większość Polaków z krwi i kości zrobiła z tego typa głowę państwa . do kogo teraz pretensje ?
  Kto głosował na Tuska ? Eskimosi czy debile Polacy , to do kogo teraz pretensja ,że przez 7 lat rządów PO Polska jest dziś szambem moralnym , militarnym , społecznym a władzunia popiera Banderowców.Polacy matołki wybrali sobie icków do rządu , do sejmu , do senatu a teraz płaczą , bo ickowie ich wydymali .Ickowie są od tego aby nas dymać , aby wmawiać nam ,że jak wejdziemy do UE to ona nas ozłoci , a niemieccy podatnicy dadzą kasę Polakom .My jesteśmy natomiast od tego , aby korzystać z rozumu i nie nabierać się na taką zasraną propagandę icków . Tyle w temacie.
  Dajmy spokój Bolkom , Szechterom i innym kreaturom , bo to my sami ,żesmy zrobili z nich bohaterów narodowych.

 3. Dziś Korwin , robi w necie głupi usmieszek i mówi ,że wszyscy wiedzieli ,że Bolek to koziołek matołek i Agent SB , ale milczeli , bo nie chcieli burzyc legendy .do jasnej cholery to trzeba było wtedy działać , aby naszym dzieciom dziś w 2014 roku żyło się lepiej , a nie milczeć jak te słupy soli .
  czy on był agentem Sb czy nie , tego nie wiem , ale z pewnością dowiem się po jego smierci , jak umrę pózniej i parasol ochronny mysliwego czy Tuska ewentualnie Wajdy juz mu nie pomoże.

 4. co do tego kibucu
  niech tylko Niemcy załatwią swoje interesy w europie , to zaraz zakręcą kurek z pieniędzmi . Taki eurodeputowany nie bedzie mial kasy aby zapłacić za luksusowy hotel , prostytutki itp , restauracje . Po prostu zgasi światło w swoim kibucowym pokoju i wróci do swojej ojczyzny .Kto ostatni zgasi światło wiadomo eurodeputowany z Polski .
  Kiedy to nastapi ?
  min 5 lat
  max 10 lat i UE nie ma

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.