25 lat temu rozpoczął się Okrągły Stół

„Chciałbym, abyśmy po 25 latach, w roku rocznicowym, podsumowali przebytą drogę, wyciągnęli wnioski, ale spojrzeli przede wszystkim na dziś i jutro – napisał Prezydent Lech Wałęsa do uczestników spotkania z okazji 25. rocznicy rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu. Wydarzenie miało miejsce w sali odprawy strony Solidarnościowej sprzed 25 lat.

„Dziś, po 25 latach przemian, chciałbym w tym symbolicznym miejscu, a zwłaszcza przed tak znaczącym gronem starych przyjaciół i młodych zapaleńców, ogłosić: W Polsce zakończyła się transformacja systemowa! Dokonaliśmy gruntownych zmian, zmieniliśmy nawet epokę. Powinniśmy oficjalnie zamknąć okres transformacji i ogłosić czas państwa dojrzałej demokracji oraz okrzepłej gospodarki” – napisał Prezydent.

(…)Nie można jednak, mówiąc o przemianach, o drodze do wolności i drodze już w wolności, zamykać się tylko w roku 1989 jako przyczynie dnia dzisiejszego w obecnym demokratycznym i wolnorynkowym kształcie. Było to ważne, ale nie ostatnie ogniowo w łańcuchu zdarzeń, mającym swój początek  znacznie wcześniej.

(…) Udało się jednak pójść dalej niż wynikało to z ustaleń Okrągłostołowych – nasz premier w 1989 roku i nasz prezydent z całkiem wolnych wyborów w 1990 roku to były ogniwa, które przypieczętowały pokojową rewolucję. Musimy więc po 25 latach tamte zdarzenia – finezyjne, piękne i czasem nieprawdopodobne – widzieć w ciągu zdarzeń, a świętując rocznicę 1989 roku, pamiętać o każdym ogniwie łańcucha wolności.” – podkreślił Lech Wałęsa.

„Teraz szczególnej mocy nabiera wezwanie pierwszej Solidarności do jedności, porozumienia i współdziałania na rzecz budowy sprawiedliwego, bezpiecznego i dostatniego globalnego świata. A stawia on przecież przed nami poważne zadania. Jesteśmy w nowej epoce, ale nasze programy i struktury zostały w starej. Brakuje nam jednoznacznych i wspólnych punktów odniesienia porządkujących świat. Bez określenia fundamentów, nie da się zbudować trwałej budowli w wymiarze lokalnym i globalnym.  Niech więc dyskusja o historii, będzie jednocześnie wezwaniem do debaty o kształcie przyszłości. To odpowiedzialność pokoleniowa tych, którzy wolność wywalczyli i tych, którzy chcą ją mądrze zagospodarować.” – zaznaczył Prezydent.

„To nasze wspólne zadanie, aby nie zmarnować naszego dorobku historycznego i demokratycznego, a przede wszystkim potencjału, który ciągle jest w nas. Nie można pozwolić na sztuczne dzielenie narodu, na pisanie historii na nowo, na „bohaterstwo” spóźnionych na rewolucję. Pamiętamy o tamtych prawdziwych bohaterach, budując dziś jedność i patriotyzm. Na tej drodze można mnie zawsze spotkać, zapraszam wszystkich chętnych. Jak przed dwudziestu pięciu laty… A do wspólnych zdjęć –już niekoniecznie wyborczych – zapraszam przy okazji…” – zaapelował Prezydent Lech Wałęsa.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Inicjatywę RAZEM’89 w historycznej sali przy ul. Karowej 18 w Warszawie (Instytut Socjologii UW), gdzie przed 25 laty miała miejsce ostatnia odprawa strony solidarnościowej przed rozpoczęciem obrad Okrągłego Stołu. Na dzisiejszym spotkaniu obecni byli uczestnicy historycznych wydarzeń, a w wśród nich: Grażyna Staniszewska, Zbigniew Bujak, Henryk Wujec, Jan Lityński, Władysław Frasyniuk, Janusz Onyszkiewicz, Andrzej Wielowieyski, Henryk Samsonowicz oraz naukowcy i studenci.

List do uczestników spotkania z okazji 25. rocznicy rozpoczęcia Obrad Okrągłego Stołu – Inicjatywa RAZEM’89

62 Komentarze

  • BOLEK-ODPOWIEDZ TERAZ TU-NA TYM TWOIM BLOGU-JESLI MASZ ODROBINĘ ODWAGI…DLACZEGO KAŻDY W POLSCE KTÓRY JEST ANTYSYJONISTĄ LUB KTÓRY ŻYDA NAZWIE ŻYDEM-OD RAZU JEST ANTYSEMITĄ KTÓREGO SIKORSKI I MICHNIK PODAJĄ DO PROKURATURY-CZY TO JEST WOLNOŚĆ SŁOWA-CZY TO WEDŁUG.CIEBIE JEST WOLNOŚĆ MYŚLI-TO ZNIEWOLENIE WOLNOŚCI PRZEZ TE OSOBY A W SZCZEGÓLE PRZEZ OBYWATELA MICHNIKA KTÓRY SIEJE NIENAWIŚC W SWOJEJ GAZECIE-DLACZEGO NIE PODAJE DO PROKURATURY WSZYSTKICH ANTY- POLSKICH DZIAŁAŃ PRZEZ NASZ RZĄD I OBRAŻANIE NIEMAL NA KAŻDYM KROKU KATOLIKÓW-TO JAWNE ZAMYKANIE UST-WG-MICHNIKA I SIKORSKIEGO NIEPOPRAWNYM POLITYCZNIE OBYWATELOM-KIEDY W TEJ WOLNOSCI-WOLNOMYŚLICIELI BĘDZIECIE POSYŁAC DO GUŁAGÓW JAK W KOREI PŁN. CZY WG. CIEBIE POLACY CHCIELI TAKIEJ WOLNOŚCI KTÓRA JEST JEJ ZAPRZECZENIEM JAK I ZAPRZECZENIEM MORALNOŚCI . http://youtu.be/UGuZwV6v_zg

 1. JESTES JUZ SKONCZONY „bolek” W POLSCE I W USA.
  JESTES TAKI SAM CZERWONY KOMUCH JAK MICHNIK I KISZCZAK.
  PRZEPILISCIE POLSKE, I POLACY UCIEKAJA Z POLSKI NA ZACHOD.
  OBECNIE NA ZACHODZIE ZYJE 18 MILIONOW RODAKOW, I NIKT NIE WRACA DO POLSKI RAZEM Z BYDLEM POPAPRANSKIM CO GLOSOWALI NA TUSKA W USA I W UK.

 2. I cały misterny plan w p……du. Rozkradli wszystko to co nasi dziadkowie budowali przez lata i nie ma już nic polskiego oprócz białego murzyna co robi u kapitalisty za grosze.
  Panu już dziękujemy Panie Wałęsa !!!!!

 3. Jesteś j………m zakałą tego nardu sprzedajna świnio sprzedałeś rodaków żydom i jankesom złamany k……….e

 4. Kmiocie popowski o czym ty majaczysz?
  Może ciszej nad tą trumną!
  Po ponad dwóch dekadach rządów, z korowsko solidarnościowego nadania,
  Polska od podszewki, wygląda tak.
  Właściwie to jest udokumentowany stan, z 2010 roku.
  Informacja ta, zaistniała na portalach przez około półtorej godziny i zniknęła w archiwum, potem już do sprawy nie wracano.
  Dzisiaj, prawdopodobnie trzeba to pomnożyć przez dwa.

  http://biznes.interia.pl/news/mamy-3-000-000-000-000-zl-dlugu,1503614

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polacy-maja-trzy-biliony-zlotych-dlugu-2174516.html

  http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/947104.html

  Bez przemysłu polskiego, bez polskiej gospodarki w Polsce, z masową emigracją za chlebem!
  Tak na dzisiaj wygląda bilans ćwierćwiecza polskich przemian.
  To też z powietrza się nie wzięło.

  http://www.regiopraca.pl/portal/rynek-pracy/wiadomosci/na-jedna-oferte-pracy-nawet-111-chetnych-sprawdz-ile-osob-czeka-na-prace-w-tw

  • Mam 37 lat i już 3 lata szukam pracy…Sytuacja jest dramatyczna. Mam ochotę łapać za siekierę i wyjść na ulicę. Chyba już mamy moralny obowiązek zrobić rewolucję, bo nie ma innego wyjścia.

   • jestem po studiach i tak jak Ty juz ponad 3 lata szukam cos na etat i za godziwa pensje..została (ponowna ) emigracja..Kiedy WYGONIMY Tuska PSL-owcow i PZPR-owcow z SLD a nie Oni Nas!!!!!!!!! po-psl-slde to mafia!!!!!!!!!!! i agentura rusko-niemiecka….

   • Jesteś zwykłym leniem, jak byś chciał pracować to prace byś dawno znalazł. Przestań zachowywać się jak Ferdynant Kiepski.

    • JEST PRACA-TO SKĄD BAŁWANIE TE 3 MILIONY BEZROBOTNYCH I KILKA MILIONÓW UKRYTYCH BEZ ZASIŁKU I WSZELKIEJ POMOCY ORAZ TE KILKANASCIE MILIONÓW CO UCIEKŁO Z TEGO BOLKODONKOLANDU ZAWŁADNIĘTEGO PRZEZ ZYDOSTWO.TAKICH DEBILI JAK TY TRZEBA ODSTRZELIĆ.

   • a gdzie ty mieszkasz w Szczecinie nie ma problemów z pracą dla tych co chcą pracować i zarabiać a nie tylko zarabiać

    • TAK -PRACOWAĆ JAKO NIEWOLNIK ZA 1300 ZŁOTYCH-KREATURO ZYDOWSKOSTYROPIANOWA Z BOLKIEM I DONKIEM W TLE

 5. Panie Wałęsa panu już dziękujemy za rozkradzenie Polski i dopuszczeniu komuchów do dalszej władzy.W mediach czy spółkach nadzorczych zasiadują dalej na kierowniczych stołkach.Trzeba było wtedy pozytywnie zaistnieć i przy okrągłym stole rozliczyć komuchów czy SB którzy zżerali Polskę za czasów PRL-siego systemu.A tak został pan zapamiętany negatywnie przez polaków dlatego że zwyczajnie nas okłamaliście razem z Michnikiem czy Kiszczakiem.A historia tego nie wybacza!

 6. BOLEK nie masz się czym chwalić ,zdradziłeś robotników,zdradziłeś nas ,zdradziłeś tych którzy ci ufali .Pamiętaj ze gdyby nie ówcześni szeregowi członkowie NSSSZ ,naprawiał byś wózki .,bo nawet elektrykiem nie byłeś.Mam nadzieję że jeżeli nie historia to rozliczą cię ludzie których wykiwałeś

 7. Panie Wałęsa pisząc o „zdjęciach niekoniecznie wyborczych”
  widzę że zdaje sobie Pan sprawę z tego by znalazł się jakiś
  chętny który chciałby się posiłkować zdjęciem z Pańską Osobą
  w jakiejś kampanii wyborczej – no cóż dobre i to

 8. powinno się uczestników tego mebla skazać na ciężkie roboty na Syberii pod nadzorem Feliksa Dżierżyńskiego ,Stalina ,Hitlera i Berii razem do końca życia bez odwiedzin a dożarcia szczaw i mirabelki

 9. „bolek”
  TO CHYBA 10 LAT TEMU KIEDY POLECIALES DO USA (TEXAS) I ZROBILES SOBIE ROZRUSZNIK ZA $100,000 GDZIE W POLSCE BYS MIAL ZADARMO.
  TERAZ CO ROKU LATASZ NA BADANIA LEKARSKIE DO MIAMI, I ROWNIEZ SPOTKAC SIE Z KOMUNISTAMI NA „BALU POLONI” W MIAMI. TAM TEZ SA AGENCI SLUZBY BEZPIECZENSTWA KTORZY UCIEKLI JAK SB SIE KONCZYLA….NIE WSTYD CI NOSIC „MATKE BOSKA” W KLAPIE JUDASZU ?

 10. A ja wam wszystkim powiem, że rura wydechowa nie służy do tego, aby posuwał się w niej tłok! Od tego jest cylinder, wy dżęderniki obrzydliwe! Słuchajcie się księdza PROFESORA OKO!!!!

 11. Panie Wałęsa, niech Pan powie tym obrzydliwcom, żeby przestali wpychać swoje tłoki do rur wydechowych! Przecież każdy burak powninien wiedzieć, że do tego służy cylinder!!!!! Niech Pan wesprze tego biednego księdza PROFESORA, podkreślam: PROFESORA DOKTORA (re)HABILITOWANEGO Dariusza OKO!!!!!

 12. Jaką „wolność” żeście „wywalczyli??? Taką że można wyjechać za granicę?
  Bo po za tym, jest gorzej jak było! Kiedyś kraj był uzależniony tylko od ZSRR dzisiaj jest uzależniony od USA,UE i Watykanu!!! Z ludzi zrobiono niewolników,tyrają po 10-12 godz. są podglądani,podsluchiwani i kontrolowani na każdym kroku.Telefony,finanse,konta wszystko pod kontrolą,kamery na każdym kroku,jak w „Matrixie” Cała obronność kraju jest uzależniona od kaprysu Amerykanów,Unia ustala wam warunki,przepisy,normy itd.itd. Co wy nazywacie „wolnością”? To że naród może sobie pokrzyczeć na ulicy i wyjechać za granicę???Bilion dolarów długu,3/4 tego co jest to obcy kapitał,kraj niewypłacalny,emerytury zagrożone itd. Tego kraju już nie ma istnieje tylko na papierze(na mapie)! Mówicie młodym ze kiedyś były puste półki,a dzisiaj są pełne! Może i tak.Tylko że kiedyś,pólki były puste ale sklepy były wasze! Dzisiaj macie pełne półki, tylko sklepów już nie macie!!!

 13. Tylko lewackie gbury wpychają tłoki do wydechowej rury!!!!

  Jeśli oddasz głos na PiS, nie grozi ci miękki zwis!!!!

 14. panie Wałęso,nie mam się z czego cieszyć,dla mnie przewrót nic dobrego nie przyniósł,ja chudnę,wam rosną brzuchy i konta bankowe,pocieszajace jest tylko jedno,że szlag nas już niedługo trafi,tylko po drugiej stronie ja będę przy kotle ze smołą i sobie wtedy o POLSKIE pogawędzimy

 15. To juz 25 lat minęło od tamtej slynnej balangi z Kiszczakiem – gdzie Michnik wznosząc do Kiszczaka toast powiedział” Pijję za taki rząd gdzie Lechu będzie premierem a pan generale – ministrem spraw wewnetrznych”.
  Juz to jest dowód na to że zydom zakamuflowanym w Solidarności marzył sie tylko powrót do władzy od której odsunął ich Gomółka – do władzy jaka ona by nie była – a nie jakieś obalanie komuny.
  Sami oddaliście komunistom wszystkie zdobycze Solidarności i pozwoliliście im przepoczwarzyc sie w kapitalistów.
  Dzis nie potrafisz pokazać nam któremu komuniście dziś zyje sie gorzej niz za komuny. Natomiast takich przykładów wśród ludzi Solidarności – tych którzy naprawde walczyli i płacili wysoka cene za to – sa tysiące.
  I o czym ty zdrajco Solidarności chcesz nam to dzisiaj mówić?

 16. Patrząc na komentarze to właściwie to ja już nie mam nic do dodania po co się powtarzać. Ale mam pytanie do elektryka. Czy to on ma zamiar zgasić światło nad Polską ?? I czy ci kapitaliści co przyszli do Polski faktycznie zbudował nowe wspaniałe miejsca pracy gdzie strajkujący robotnicy pracują za godziwe wynagrodzenie, bo z tego co wiem to jedynie zlikwidowano konkurencję a robotnicy mają po 1200 zł i gratis niepewność dopracowania do końca miesiąca nie wspomnę o wypłacie. Paradoksem tej „przemiany” jest to, że oparta była na robotnikach , którzy na niej stracili wszystko. Widzę, że honor ma cenę choćby kasa z USA

 17. Ludzie po co się pienicie.Ten człowiek i tak do siebie żadnej krytyki nie dopuszcza.Wałęsa ma bardziej betonowy łeb niż najbardziej zagorzałe komuchy.

 18. TAK-BOLKU-TY I TWOI ŻYDOWSCY MOCODAWCY-UCZYNILI POLAKÓW WOLNYCH OD POLSKI-WOLNYCH OD MARZEŃ BY POLSKA BYŁA KRAINĄ WOLNOŚCI I DOBROBYTU-WOLNYCH OD GODNEJ PRACY-WOLNYCH OD PRAWDZIWEJ DOBREJ EDUKACJI-WOLNYCH OD SŁUŻBY ZDROWIA-WOLNYCH OD DARMOWEGO STOMATOLOGA-WOLNYCH OD PRAWORZĄDNEGO I UCZCIWEGO PRAWA-WOLNYCH OD EMERYTURY-WOLNYCH OD GODNEGO ŻYCIA,WOLNYCH OD PRAWDY.WOLNYCH OD GODNOŚCI,WOLNYCH OD NORMALNOŚCI,WOLNYCH OD POLSKIEGO PRZEMYSŁU,WOLNYCH OD UCZCIWOŚCI URZĘDNIKA,WOLNYCH OD UCZCIWYCH MEDIÓW,WONYCH OD WOLNOŚCI….JESTEŚCIE TACY SAMI JAK ZYDZI BERIA,BERMAN,TROTZKI,LENIN,JAGODA,…I CAŁA POWOJENNA ŻYDOBOLSZEWICKA SWOŁOCZ KTÓRA DO 1956 MORDOWAŁA I WIĘZIŁA POLSKICH PATRIOTÓW.POLACY W TEJ WOLNOŚCI MARZĄ O GUMUŁCE I GIERKU-MARZĄ W TEJ WOLNOŚCI O WOLNOŚCI I NORMALNOŚCI.BOLEK-TWOI ŻYDOWSCY MOCODAWCY UKRADLI POLSKĘ A POLAKÓW UKARALI ZA BYCIE W TEJ WOLNEJ POLSCE.ZNISZCZYLIŚCIE WSZYSTKO I WSZYSTKICH UCZCIWYCH LUDZI-TA ROCZNICA TO ROCZNICA NAJWIĘKSZEJ TRAGEDII NARODOWEJ JAKA STAŁA SIĘ W POLSCE-TO DZIEŃ ŻAŁOBY………TE 25 LAT ZNIEWOLENIA-TO MILIONY EMIGRANTÓW ZA CHLEBEM-KTÓRZY OPUŚCILI POLSKĘ NA ZAWSZE-TO SETKI TYSIĘCY TYCH KTÓRZY ODEBRALI SOBIE ŻYCIE Z PRZYCZYN EKONOMICZNYCH-TO MILIONY KTÓRZY UMARLI ZE STRESU I BRAKU OPIEKI ZDROWOTNEJ.TO SETKI TYSIĘCY LUDZI WYRZUCONYCH NA BRUK,TO MILIONY WYRZUCONYCH ROBOTNIKÓW Z FABRYK NA BRUK,TO ODEBRANIE GODNEGO ŻYCIA-ZA TO TY BOLKU I CAŁA TWOJA BANDA KTÓRA DO TEGO DOPROWADZIŁA BĄDZCIE W IMIĘ BOGA JEDYNEGO I PRAWDZIWEGO PRZEKLĘCI NA WIEKI I NIECHAJ WYMRĄ WASZE POKOLENIA A DUSZE WASZE NIECH ODEJDĄ NA ZAWSZE W WIECZNE PRZESTRZENIE PIEKIELNE GOREJĄCE OGNIEM -BOŻE SPRAW BY TAK SIĘ STAŁO A BOLEK NIECHAJ CIERPI W JEDNYM KOTLE ZE STALINEM I LENINEM

 19. same negatywne wpisy. I co z tego. Lechu pewnie wystąpi w TV ze swym szyderczym uśmiechem i będzie opowiadał o swoich sukcesach. Żenada.

 20. Panie Walesa szczerze mowiac jest niewiele powodow aby swietowac te rocznice.Komunisci i zdrajcy uniknęli kary,dzis sa silni i bezczelni.Sa wszędzie oni ich dzieci.To nie jest sprawiedliwość i Polska o jaka walczyli mój ojciec i matka.Niech Pan popatrzy na ,te bezczelne pyski roznych Kwasniewskich,Kiszczakow,Urbanow i całej plejady czerwonych,a przyzna mi Pan racje.Zawsze miałem dla Pana dużo szacunku i podziwu ale niech Pan nie kaze mi swietowac zwycięstwa zdrajcow.

 21. Miał być socjalizm z ludzką twarzą…..
  Jest najdzikszy kapitalizm … z gołą du.pą !!!
  „Chwała” ex Solidarności…
  Wszystko rozkradzione , czas na grabież przyszłych emerytur naszych dzieci..
  Tylko czarnokoscielna banda pederastów i pedofilów ma się coraz lepiej…a dzięki rydzkowemu radyumaryyny -coraz głosniej .
  Walesa , nie „O take Polske ” nam chodziło !

 22. A czy Lechu podczas obrad padł twarzą w talerz, czy na okrągły stół, bo tak mu się japa okrągła zrobiła? Zupełnie jak okrągły stół z powyłamywanymi nogami!

 23. Ja mam przede wszystkim żal do środowiska WZZów że dopuścili kogoś takiego jak Wałęsa w swoje szeregi. Wstyd panowie i m.in przez to ta Polska tak wygląda. Gdyby nie ta łachudra i SBcki szpicel nie żylibyśmy teraz w zakłamaniu i państwie kolesi.

 24. KIEDY POWIESIMY ZDRAJCE NARODU TW. BOLKA ???
  ZGLASZAM SIE NA OCHOTNIKA OSOBISCIE ZALOZYC MU PETLE NA SWINSKI, UTUCZONY KARK !!!

 25. Panie Prezydencie, mam jedno zasadnicze pytanie ? Jak to możliwe że dwa amerykańskie pajace z CIA zaproszone do studia telewizyjnego przed premierą filmu Jack Strong powiedziały, że bohater ( dla mnie wojskowy zdrajca za srebrniki ) Kukliński wyzwolił naród polski. Przecież oni ublizyli narodowi polskiemu całej Solidarności która przyniosła tę wolnośc . A swoją wypowiedzią zrobili z e zdrajcy bohatera narodowego ponad Pana osiągnięcia. Niedoczekałem się żadnego sprostowania ani z tv ani ze strony byłych przywódców Solidarności . Pana zdanie ?

 26. Wczoraj minęła 25 rocznica rozpoczęcia rozmów Okrągłego Stołu, które zdaniem różnych politycznych hochsztaplerów i ich medialnych pajaców doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce. Komunizmu tu nigdy jeszcze nie było, rozmowy i owszem, doprowadziły, ale do osłabienia i zmarginalizowania Państwa Polskiego.
  Dwa dni przed tą wiekopomną rocznica GUS ujawnił dane hańbiące wszystkich sygnatariuszy zawartego wówczas porozumienia. Otóż po upływie ćwierci wieku dziedzictwem Okrągłego Stołu jest prawie 1,5 miliona dzieci i młodzieży żyjących w nędzy, z czego pół miliona nie dojada czyli po prostu głoduje. Ponad 500 tysięcy dzieci nie chodzi do lekarzy specjalistów a 600 tysięcy do dentysty.
  Tego nigdy w utożsamianej z „komuną” PRL nie było! Były szkolne stołówki z darmowymi posiłkami dla najuboższych, szkolni lekarze i stomatolodzy oraz w każdej większej miejscowości przychodnie lekarzy specjalistów bezpłatnie opiekujących się dziećmi.
  Przerażające dane zawarte w opracowaniu „Warunki życia rodzin w Polsce” informują ponadto, że np. 450 tysięcy dzieci nie ma kompletu podręczników, gdyż ich rodziców na to nie stać. Kierownictwo „Samoobrony” uważa więc, że nie ma żadnego powodu do upamiętniania tej rocznicy. Zważywszy na miliony bezrobotnych i miliony zmuszonych do ucieczki z kraju przed śmiercią z głodu i nieleczonych chorób, nie ma co nazywać „Okrągłego Stołu” zwycięstwem bo rozpoczęte przemiany doprowadziły w istocie do klęski.
  Z Okrągłego Stołu mamy teraz głęboki dół, w jakim znalazł się kraj.

 27. Współczuję wszystkim krytykom Okrągłego Stołu i LW z powodu ich umysłowej ciasnoty i moralnej nikczemności. Panowie nic was to plucie nie kosztuje. Ale gdyby wam przyszło nadstawić tyłki to w 99% zrobilibyście pod siebie. Smutne to ale prawdziwe. Do was to adresuję pseudopatrioci.

  • DUPKU JEDEN-JAKI TYŁEK NARAŻAŁ BOLEK,GEREMEK,MICHNIK,DONEK,BRONEK I RESZTA TEJ BANDY-SKORO WSZYSTKO BYŁO WYREŻYSEROWANE.I OWSZEM-ZABITO CAŁKIEM NIEWINNE OSOBY ,KTÓRE ZGINĘŁY PRZYPADKOWO.TY PARSZYWA MENDO-JESTEŚ BOLKIEM ALBO DONKIEM????

 28. Przyglądałem się reżimowej TV, i w żadnej z nich nie było ani słowem o małżeństwie Gwiazdów, A.Walentynowicz, Kornelu Morawieckim, K. Wyszkowskim, ks. Suchowolcu, ks. Polpiełuszce, mec. Siła-Nowikim i inni, Wszędzie puszczano zajawki z gębami KOR-owców, późniejszych członków UD/UW i PO, oraz oczywiście rasowych komuchów. A pokolenie JPII (i późniejsze…) patrząc na ekrany TV wnioskuje po ruchomych obrazkach- Kogo nie pokazuje się, ten nie istnieje! Tak produkuje się zmanipulowanych wyborców/elektorów SYSTEMU III RP (tj.matrix’a). Tak ‚koncesjonowana opozycja’ tworzyła w 89′- mit Walki o Wolność i Demokrację ustalając kto zasiadał, a kto nie przy WASZYM „okrągłym stole”! Nie miał prawa p. panie Prezydencie- mówić przed Kongresem USA : „My Naród…”, co najwyżej „ja L. Wałęsa…”.

 29. Panie Wałęsa Pan mnie i wielu mi podobnych okradł /zmieniając prawa nabyte/pana solidaruchy żyją za nasze pieniądze , i mają wysokie emerytury .Ogłupiają ludzi szczególnie przed wyborami na stołki.A w Szczecinie „biedni rolnicy” z ciągnikami pa 150-200tyś zł za namową pana kolegów utrudniają życie ludziom.Chcą ziemię za darmo.Niech staną do przetargu i kupują ile wlezie,a nie narzekają że,ARiRR ich” okrada” tzn sprzedaje ziemię innym rolnikom niż oni”związkowcy”.

 30. Powinni oddać Krym. Życia ludzkie są ważniejsze od czegokolwiek naziemnego. Mam nadzieję, że władze Ukraińskie się opanują i postanowią, że są za brakiem agresji, brakiem śmierci. Powinni wczuć się w ducha demokracji. Mam nadzieję, że Dyplomaci z Europy coś zrobią w tym kierunku.

 31. Jak brzmi i jaką ma wymowę Pana apel cytuję: „Teraz szczególnej mocy nabiera wezwanie pierwszej Solidarności do jedności, porozumienia i współdziałania na rzecz budowy sprawiedliwego, bezpiecznego i dostatniego globalnego świata.” skoro nie zbudowaliśmy sprawiedliwego, bezpiecznego i dostatniego dla wszystkich dla nas obywateli kraju? Skąd taka przepaść pomiędzy najbogatszymi a najbiedniejszymi? To w bardzo dużej mierze wynik ustaleń tego co nazywacie Panowie okrągłym stołem. Skutki w postaci rabunkowej prywatyzacji, zapaści całych sektorów-gałęzi gospodarki i uwłaszczenie się majątkiem państwowym przez wąską grupę ludzi władzy i opozycji powodują że Pana apel jest czczą gadaniną i nie ma – jak dla mnie – pokrycia w Pana działaniach. Życzę więcej refleksji i odwagi by nie tylko przeprosić naród ale też podjąć działania dla rzeczywistego zadośćuczynienia. Łączę pozdrowienia.

 32. POKAŻ ŻE MASZ JAJA, ODDAJ MEDAL NOBLA W PROTEŚCIE, PRZYJĘCIA TOWARZYSZA PUTINA DO GRONA WYBRANYCH. UDOWODNISZ ŻE NIE JESTEŚ Z NIMI.

 33. Hej, znalazłem pewną stronke dzięki której można określić położenie wszystkich po ich numerze telefonu: http://www.muc.pl/aek wystarczy aby poszukiwany telefon był włączony. Mi się udało dowiedzieć gdzie jest moja koleżanka, Polecam !

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.