OŚWIADCZENIE

W związku z ukazaniem się publikacji książkowej autorstwa historyka Sławomira Cenckiewicza pt. „Wałęsa. Człowiek z teczki”, godzącej w dobre imię oraz naruszającej prywatność Pana Prezydenta Lecha Wałęsy, Fundatora i Patrona Fundacji „Instytut Lecha Wałęsy”, informuję, że w dniu dzisiejszym został wysłany do Sądu wniosek o zawezwanie Sławomira Cenckiewicza oraz wydawnictwa Zysk i S-ka do ugody.

Instytut Lecha Wałęsy, jako organizacja pozarządowa działająca od 18 lat na rzecz propagowania i pielęgnowania dziedzictwa narodowego Polski, a w szczególności tradycji solidarnościowej, nierozerwalnie związanej z życiem i dorobkiem publicznym Prezydenta Lecha Wałęsy, podejmuje działania o charakterze prawnym w realizacji obowiązku ochrony dobrego imienia Patrona.

W ocenie Instytutu Lecha Wałęsy, potwierdzonej analizą prawną, publikacja zawiera szereg naruszających dobra osobiste twierdzeń dotyczących życia i działalności Pana Prezydenta Lecha Wałęsy. Autor posiadający wykształcenie historyczne nie podejmuje jakiejkolwiek próby poparcia swoich twierdzeń wiarygodnym materiałem źródłowym.  Ponadto treść publikacji obfita jest w ostre twierdzenia, mające na celu wyłącznie obrażenie Pana Prezydenta Lecha Wałęsy i zdyskredytowanie jego wizerunku oraz dorobku w opinii publicznej w Polsce i na świecie. Publikacja zawiera także informacje dotyczące życia osobistego Pana Prezydenta, a nie związane z jego działalnością jako osoby publicznej, stanowiąc tym samym bezprawną ingerencję w sferę prywatności.

W sądowym wniosku o ugodowe zakończenie sprawy Instytut domaga się w imieniu Lecha Wałęsy usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych, w tym publicznych przeprosin Fundatora i Patrona Instytutu Lecha Wałęsy oraz zapłaty zadośćuczynienia na wskazany cel charytatywny, tj. działalność hospicjum dla dzieci. W razie zaniechania przez Sławomira Cenckiewicza i wydawnictwo ugodowego zakończenia sprawy, Instytut Lecha Wałęsy podejmie dalsze kroki prawne w celu skutecznej ochrony praw Pana Prezydenta Lecha Wałęsy oraz zadośćuczynienia wobec naruszenia dobrego imienia Patrona Instytutu Lecha Wałęsy.

Piotr Gulczyński

Prezes Zarządu Instytutu Lecha Wałęsy

97 Komentarze

  • BOLEK-KAŻDY ALE TO KAŻDY-MNIEJ UŚWIADOMIONY CZŁOWIEK-POWINIEN SOBIE USWIADOMIĆ TYLKO JEDNO-KAŻDE ZŁO ŚWIATA-KRYZYSY-PRZEWROTY-WOJNY ORAZ TAKI BOLEK-TO ROBOTA KAPITAŁU ŻYDOWSKIEGO-TAKIEGO GOLDMANA,SACHSA,ROTSCHILDA,WARBURGA,ROCKEFFELERA,I WIELU WIELU INNYCH ŻYDO-MASONÓW Z KRĘGU ILUMINATÓW,BILDERBERGA,BOHEMIAN CLUB ETC ETC.DZISIAJ BOLEK PRZEZ NICH I TYLKO PRZEZ NICH JEST ZAPRASZANY DO USA I ROBIONY NA BÓSTWO.KAŻDY W POLSCE POWINIEN WIEDZIEĆ,ŻE WŁADZĘ CAŁKOWITĄ W POLSCE PO 1989 PRZEJĘLI ŻYDZI-TAK JAK KAPITAŁ ŻYDOWSKI PROWOKUJE ZAMIESZKI NA UKRAINIE I W WIELU REGIONACH ŚWIATA,TEMU ZYDOWSKIEMU MIESZANIU WYMKNĘŁA SIĘ SKANDYNAWIA-O CZYM SIĘ NIE MÓWI ORAZ WIELKI PATRIOTA WĘGIERSKI ORBAN.NALEŻY SPRAWIĆ BY KAŻDY CZŁOWIEK NA ZIEMI WIEDZIAŁ-ŻE ZA CAŁYM ZŁEM SWIATA STOI ŻYDOSTWO Z JEGO US-KAPITAŁEM-BO GOLDMAN TO WŁASCICIEL DOLARA AMERYKAŃSKIEGO KTÓRY GO SOBIE DRUKUJE W TONACH-A JEST TO ZWYKŁY PAPIER BEZ POKRYCIA W ZŁOCIE I W NICZYM INNYM.SAMO W SOBIE JEST SWIADECTWEM W POLSCE TO,ŻE OD 25 LAT WSZYSCY KTÓRZY RZĄDZĄ POLSKIM PIENIĄDZEM TO ŻYDZI-DOSZŁO NAWET DO TAKIEGO APOGEUM,ŻE Z LONDYNU SPROWADZONO ZYDA ICKA ROSTOWSKIEGO BY DOKUMENTNIE ZNISZCZYŁ NASZ KRAJ I WPROWADZIŁ W JAKO JEDYNYM KRAJU W EUROPIE PRACĘ DO 67 ROKU ŻYCIA.PRZYPOMNĘ-FRANCJA TO PRACA DO 60 ROKY ŻYCIA-NIEMCY DO 63 ROKU ŻYCIA-ROSJA DO 60 ROKU ŻYCIA.TO CO TA SYJONISTYCZNA BANDA ZROBIŁA Z POLSKĄ TO WIĘCEJ NIŻ TRAGEDIA.KOGO TO WINA-POLAKÓW KTÓRZY BEZ ROZUMNIE WIERZYLI TAKIM OSOBNIKOM JAK ANTYCHRYST BOLEK,OTUMANIONEMU KLEROWI,I CAŁEJ RESZCIE ŻYDÓW TAKICH JAK GEREMEK,MAZOWIECKI,KUROŃ,BALCEROWICZ,WALTZ,MICHNIK I SETKI INNYCH.POLSKĄ MUSZĄ ZACZĄĆ RZĄDZIĆ POLACY -DLA KTÓRYCH NIE BĘDZIE ZAUROCZENIEM JAKIŚ KŁAMCA OBWIESZONY DEWOCJONALNIAMI-ALE KTOŚ KTO POTRAFI POCIĄGNĄĆ NARÓD ZA SOBĄ-NAWET WYSTAWIAJĄC PUBLICZNE SZUBIENICE.

    • KOREKTA-SKANDYNAWIA-CHODZI O ISLANDIĘ KTÓRA POGONIŁA ICKOWYCH BANKSTERÓW-GDYBY W TEN SAM SPOSÓB POSTĄPIŁA HISZPANIA,GRECJA,POLSKA TO-PEJSIASCI BANKIERZY WOLĄ O TYM NIE MYŚLEĆ-ALE JEST TO SENSOWNE, I DAJĄCE WOLNOŚĆ ZADŁUŻONYM NARODOM PRZEZ TĘ MIĘDZYNARODOWĄ LICHWĘ

 1. wstyd mi ,ze konfident SB był moim prezydentem, oszukałeś mnie zdrajco! dziś każdy wie ,ze byles człowiekiem komuny, zrobie wszystko żeby szerzyć prawde wobec tej prl-owskiej propagandy, twoje dzieci i wnuki będą wstydzić się swojego nazwiska !

 2. wszystkich, którzy opluwają Pana Prezydenta zapraszam na Majdan aby tam mi pokazali swoją męskość i odwagę – bo w komputerze to każdy potrafi być odważnym.

 3. Podziwialam Walese … kiedys, dawno temu jak bylam nieswiadoma.
  Od czasu obejrzenia filmu „Nocna zmiana” przejrzalam na oczy.
  Pan Slawomir Centkiewicz napisal prawde a moj byly idol bedzie sie kiedys smazyl w piekle!

 4. brawo za odwagę, że te komentarze nie są usuwane, to świadczy o odwadze, brawo

  Szkoda mi Pana Wałęsy, popieram prof. Cenckiewicza, ale jak widzę jednego atakowanego przez tylu, wszystkich, to odruchowo chcę stanąć w obronie przegranego

  cóż, życie nie jest idealne, jako naród weźmy się w garść, bo nam putyści wjadą na chatę, i na własnej skórze odczujemy, jak łatwo być niezłomnym i dzielnym , gdy w koło karabiny

  ilu z komentujących tu ludzi wyjedzie do unii, gdy trzeba będzie walczyć z moskalami?

  mimo wszystkiego, dużo zdrowia życzę Panie Lechu

  Marcin, z Koszalina

 5. Profesor Doktor Habilitowany Remigiusz Buniak
  Ty Wałęsa spierdalaj z bachorami urzędnikami nierobami z kraju ty robolu i przygłupie , naucz się mowić ty matole i grubasie niedouczony , zapierdalaj gdzieś w fabryce bęcwale pojebany

  Wypierdalaj z robotnicą żoną z kraju stary przygłupie

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.