Prezydent Lech Wałęsa odebrał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Brudzeń Duży

15 grudnia Prezydent Lech Wałęsa, na zaproszenie Gminy Brudzeń Duży, odwiedził swoje rodzinne strony, gdzie spędził blisko ćwierć wieku swojego życia. Uroczystości rozpoczęła msza w intencji byłego prezydenta odprawiona w kościele w Sobowie, gdzie w 1934 roku ślub brali rodzice Lecha Wałęsy, spoczywający teraz na przykościelnym cmentarzu. Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Prezydent odebrał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Brudzeń Duży. Laudację na temat wkładu Lecha Wałęsy w rozwój demokracji w Polsce i na świecie wygłosił Wójt Gminy Andrzej Dwojnych. O roli Lecha Wałęsy w przemianach w naszym kraju mówili też Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego i Michał Boszko Starosta Płocki. „Wyroki boskie są niezbadane. Macie na to dowód. Kto by przypuszczał, że chłopak stąd, bez wielu szkół, odegra taką rolę. Miałem tylko dwie rzeczy: wiarę w to, co robię i wiarę w Pana Boga” – powiedział Lech Wałęsa po otrzymaniu tytułu. Prezydent w swoim wystąpieniu mówił o tym jak dokonywały się historyczne zmiany w naszym kraju i o wyzwaniach jakie stoją przed nami. Prezydent Lech Wałęsa otrzymał w prezencie, dotychczas nieudostępniane i sporządzone po raz pierwszy, fotokopie aktu swojego chrztu i ślubu rodziców. Po części oficjalnej były prezydent sfotografował się pod Dębem Lecha Wałęsy a później spotkał się na specjalnym spotkaniu opłatkowym w gronie samorządowców i przyjaciół. Prezydent Lech Wałęsa wyjeżdżając z Brudzenia zapowiedział że chętnie tu wróci i weźmie udział w spotkaniu roboczym.

19 Komentarze

 1. A czy pan prezydent odwiedził również grób swojego pierworodnego syna???? którego porzucił wraz z jego matką i zostawił na pastwę losu???

  • A TO LUDZISKA WE WSI MIAŁY UBAW-A SOŁTYS FESTYN ZROBIŁ, I W KOSCIELE JÓZIO DZWONAMI DZWONIŁ-CO TO ICH OTAKIE PRZYJECHOŁ KTÓRY TYLE NARODA ZA WARIATA ZROBIŁ-TO CI BYŁ NAJLEPSZY WESOŁEK WE WSI-NAWET DO KROPIELNICY NASCOŁ,A LUDZISKA PALCE MOCYLI I SIE DZIWOWALI CYM TO TAK TA WODA SWIYNCONO SMIERDZI…A TO CUDOWNO URYNA BOLKA

 2. BOLEK TO ZWYKŁY KŁAMCA I MALEŃKI TCHÓRZ.NA POPRZEDNIEJ STRONIE KTÓRĄ BOLEK ZATYTUŁOWAŁ TTT /O SPRAWIE WYSZKOWSKI KONTRA BOLEK/ W KOMENTARZACH BYŁO NAPISANE ZBYT WIELE PRAWDY-ESENCJA PRAWDY-WIĘC BOLEK USUNĄŁ TĘ STRONĘ-BO PRAWDA JEST NIEBEZPIECZNA,CZASEM BOLI I KŁUJE W OCZY.TYLKO MALI TEGO SWIATA BOJĄ SIĘ PRAWDY.PRAWDY BAŁ SIĘ STALIN,LENIN,HITLER I KAŻDA SATRAPA TEGO ŚWIATA.BOLEK-CZY MYSLISZ,ŻE POMOŻE CI COŚ TEN OBRAZEK KTÓRY NOSISZ W KLAPIE-ALBO ZAPRZYJAZNIENI BISKUPI LUB KSIĘŻA KTÓRYMI PIEKŁO BĘDZIE BRUKOWANE.CZY WIESZ CZYJE TO SŁOWA…..KTO SKRZYWDZIŁ JEDNEGO Z TYCH NAJMNIEJSZYCH-MNIE SKRZYWDZIŁ,,WIESZ CZEGO BÓG NIE LUBI NAJBARDZIEJ-KŁAMSTWA,HIPOKRYZJI,CHCIWOŚCI,PYCHY-BO Z NICH WYPŁYWA PRZESLADOWANIE INNYCH,MORDERSTWA I WIELE INNEGO ZŁA.BOLEK-CHCIAŁES WŁADZY I SŁAWY,A NIE POTRAFIŁES RZĄDZIĆ WE WŁASNEJ RODZINIE.BŁOGOSŁAWIENI SKROMNI-ŁAKNĄCY PRAWDY I SPRAWIEDLIWOŚCI-CIERPIĄCY DLA SPRAWIEDLIWOSCI-UCISKANI NIEPRAWOŚCIĄ I KŁAMSTWEM-ZABIJANI PRZEZ CHCIWE KANALIE-ALBOWIEM ONI OGLĄDAĆ BĘDĄ KRÓLESTWO MOJE….NA KONIEC BOLEK POWIEM CI COŚ JESZCZE…MIAŁEM KIEDYŚ KOLEGĘ KTÓRY ZMARŁ DOŚĆ MŁODO-GDYŻ NIE CHCIAŁ I NIE MÓGŁ ŻYĆ W OTAKIE POLSKIE-ZNAŁ AŻ CZTERY OBCE JĘZYK-KIEDYS CZŁOWIEK OTWARTY ,WESOŁY,PRACOWITY,OCZYTANY,ELOKWENTNY.KIEDY PO 1989 R W POLSCE WŁADZA ZOSTAŁA ZAANEKTOWANA PRZEZ ŻULOWSKĄ ZARAZĘ-CZŁOWIEK SIĘ ZAŁAMAŁ,WPADŁ W DEPRESJĘ I UMARŁ-PODOBNIE JAK MAREK GRECHUTA.DLATEGO TY,BRONEK,DONEK I RESZTA ŻYDOBOLSZEWICKIEJ CHOŁOTY Z SZECHTEREM NA CZELE-BĄDZCIE PRZEKLĘCI PRZEZ BOGA I ZNIKNIJCIE W CZELUŚCIACH PIEKIELNYCH NA WIEKI WIEKÓW AMEN

   • i na koniec powiem ci co widzę-WIDZĘ MORZE KRWI,NIE PRZEBRANE MASY LUDZKICH CIAŁ I AGONIĘ ŚWIATA…..WIEDZ BOLKU,ŻE SYTUACJA EKONOMICZNA KTÓRA NIE JEST ZRÓWNOWAŻONA W SWIECIE-MILIARDY BIEDAKÓW I GARSTKA PRZEBOGATYCH OSOBNIKÓW POWODUJE TO,ŻE TA GARSTKA CHCE ZREDUKOWAĆ POPULACJĘ LUDZKĄ DO BEZPIECZNEGO DLA NICH MINIMUM-CZYLI O JAKIEŚ 3,5 MILIARDA ISTNIEŃ LUDZKICH-DLATEGO WOJNY,REWOLUCJE,KRYZYSY I PRZEWROTY.TO JEDNAK IM SIĘ NIE UDA-BO KTOŚ UŻYJE GŁOWIC NUKLEARNYCH-CO JEST PEWNE.TEN CZAS NASTĄPI JUŻ NIEBAWEM.NOSTREDAMUS BYŁ SATANISTĄ JAK KAŻDY ŻYD-I LUCYFER MÓWIŁ MU WIELE-ALE NIE WSZYSTKO-SWIAT PRZETRWA I SIĘ ODRODZI-BĘDĄ INNI LUDZIE A NACJA ZYDOWSKA ZNIKNIE Z POWIERZCHNI ZIEMI NA ZAWSZE.

    • BOLEK!!!! MAM DO CIEBIE PYTANIE-CZY TY UMIESZ CZYTAĆ? JESLI UMIESZ CZYTAĆ- TO POCZYTAJ SOBIE NA TWÓJ TEMAT I RZĄDÓW STYROPIANÓW-PSL,UD,UW,AWS,PO- W POLSCE-W KOMPUTERZE, NA KAZDYM FORUM -W TEMACIE BOLEK,DONEK,STYROPIANY ZNAJDZIESZ WIELE WPISÓW-PRZEWAZNIE NEGATYWNE.WIDZISZ BOLEK-TO,ŻE 85% LUDZI W POLSCE CIEBIE NIENAWIDZI – JUŻ CHYBA WIESZ-PEWNIE ZASTANAWIASZ SIĘ ZA CO-A NO ZA OTAKIE POLSKIE KTÓRĄŚ Z ZYDOKOLESIAMI POLAKOM ZGOTOWAŁ.BOLEK-MNIE NIE PO-DOBAŁES SIĘ NIGDY-TAK JAK BRONEK,DONEK I RESZTA TEJ ŻULOWSKIEJ CHOŁOTY.-JA JESTEM Z PRZEKONANIA NARODOWYM-SOCJALISTĄ NA TWOIM MIEJSCU-NIE PCHAŁ BYM SIĘ DO MEDIÓW,NIE POKAZYWAŁ SWOJEJ FACJATY I MAJĄC TYLE PIENIĘDZY CO TY-KUPIŁ BYM SOBIE JAKI STARY KLASZTOR WE FRANCJI /ZA 300 TYSIĘCY EURO-WIDZIAŁEM/MODLIŁ BYM SIĘ PRZEPRASZAŁ BOGA I POKUTOWAŁ-SPOKOJNIE DOCZEKAŁ SWOJEGO KOŃCA-A TY CO DRAZNISZ LUDZI,OPOWIADASZ PIERDOŁY I GŁUPOTY,MYSLISZ ŻEŚ SOKRATES.WIELU LUDZI JAK CIEBIE WIDZI TO BARDZO KLNIE, I SIĘ DENERWUJE.W MODLITWIE OJCZE NASZ -SĄ TAKIE SŁOWA-I NIE WÓDZ NAS NA POKUSZENIE.TAK BOLEK-WODZISZ NA POKUSZENIE-A ZA TO CZEKA CIĘ NAJBARDZIEJ GORĄCY I CIASNY KOCIOŁ W PIEKLE, POD KTÓRYM PALI NAJWIĘKSZY PIEKIELNY SOCJOPATA-CHCIAŁEM NAPISAĆ DONEK-LEPSZY OD DONKA LUCYFERUS

 3. BOLEK-DLA MNIE ROSJANIE TO SŁOWIANIE-BRATNIA SŁOWIAŃSKA KREW.ZACHÓD NIGDY W CAŁEJ HISTORII JAKĄ MAMY NIE BYŁ PRZYJACIELEM POLSKI ANI POLAKÓW.ROSJA TO WIELKI KRAJ-KTÓRY PODNOSI SIĘ PO TYM CO ZROBILI Z TEGO KRAJU GORBACZOW I JELCYN.PUTIN JEST ODPOWIEDNIM CZŁOWIEKIEM NA ODPOWIEDNIM MIEJSCU.POLSKA BEZ ROSJI JEST NICZYM-CO WIDAĆ I CZUĆ.PREMIER WĘGIER DOSKONALE ZROZUMIAŁ CZYIM WYMYSŁEM JEST UNIA EUROPEJSKA W KTÓREJ KAPITAŁ SPEKULACYJNY-ZYDOWSKI POCIĄGA ZA SZNURKI-DLATEGO ORBAN JEST WROGIEM W ICH OCZACH.DZISIAJ ORBAN DOSTAŁ WIELOMILIONOWĄ POŻYCZKĘ OD PUTINA NA BARDO DOBRYCH NIE LICHWIARSKICH WARUNKACH-I MA RACJĘ,ŻE NIE CHCE NIC OD TYCH CO ZAANEKTOWALI CAŁY SWIAT CZYLI ROTSCHILDÓW I ICKOSZATAŃSKIEJ SPÓŁKI.UNIA EUROPEJSKA SIĘ ROZLECI TAK JAK ROZLATUJE SIĘ POLSKA -ZNISZCZONA PRZEZ UNIĘ WOLNOŚCI-BO PO TO TYLKO ZMIANA NAZWY.ORBAN TO WIELKI CZŁOWIEK-UCZCIWY CZŁOWIEK I PATRIOTA NIE CO TWÓJ RYZY ZUL Z KOLESIAMI I RESZTĄ SZARŃCZY

 4. WYPAD TUSKA NA NARTY W ALPY-KOSZTOWAŁ POLSKIEGO PODATNIKA 62 TYSIĄCE ZŁOTYCH=PLATFORMA OSZUSTÓW CO W SONDAŻACH DZIĘKI ZYDOMEDIOM SĄ NA BARDZO WYSOKIEJ PO-ZYCJI.

 5. Dlatego gminy powinny stawiać na rozwój swoich mieszkańców i ich dobre samopoczucie. Jeżeli ktoś coś osiągnie, w ramach rewanżu mógłby również za to podziękować :)

 6. Panie Bolku! Bardzo prosze, przestan sie pan wreszcie wyglupiac. Gdybys mial odrobine poczucia honoru, to juz dawno strzelibys sobie w leb, a nie mataczyl w sprawie swojej kartoteki. I nie zasmiecaj swoja osoba polskiej terazniejszosci. Wystarczy, zes za.rzygal kawalek powojennej historii.

 7. Panie Prezydencie rece opadaja od tych wpisow. Pan swoje zrobil najlepiej jak potrafil,i dlatego tylko Pan jest w stanie obiektywnie ocenic sytuacje jaka panuje w Europie.Zycze spokoju i optymizmu,bo zdrowia to normalny czlowiek juz nie ma do tego bajzlu,kto popelnil bledy historia go oceni,a ludziska jak gadali tak beda gadac. Wazne jest tu i teraz.Wazne sa nasze dzieci ,bo sa tym co po nas zostanie .Reszta sie nie liczy. Szkoda,ze tylko jeden taki Walesa przytrafil sie Polsce.

 8. Panie Bolek Pan Bog Jest sprawiedliwy ale i rychliwy Tam bedziesz sie tlumaczyl z komuny PGR+y rozwaliles i masz pieniadze na podroze Nobla to powinna dostac Cala SOLODARNOSC nie TY BOLEK

 9. Doprawdy wstyd za takiego typa.Pamiętam film kiedy Wałęsa odradza Macierewiczowi lustrację współpracowników SB zasiadających na wysokich stołkach w państwie , od tego czasu Wałęsa jest przeciwnikiem Macierewicza a zwolennikiem agentów SB oraz tych co z werbowali .
  Mało kto wie że na swoje urodziny Wałęsa zaprosił oficera który zakładał mu teczkę „TW Bolka” tak się z nim zżył .

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.