Człowiek wolności i pokoju

- To bardzo smutna wiadomość. Z wielkim żalem przyjąłem informację o śmierci Prezydenta Nelsona Mandeli, bojownika wolności i pokoju, laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Łączę się w bólu z Narodem Republiki Południowej Afryki. Dziś wielką stratę odczuwają wszyscy ludzie kochający wolność i sprzeciwiający się niesprawiedliwości społecznej. Szliśmy różnymi drogami, ale one przecinały się w wielu punktach i łączyły się walką o lepszy świat, świat bez segregacji rasowej, bez niszczenia godności ludzkiej, walką o pokój i sprawiedliwość. Odchodzą wielcy tego świata. Widocznie w tym drugim też są bardzo potrzebni – powiedział dziś Prezydent Lech Wałęsa

Niezłomny charakter i wiara w zwycięstwo w czasie 28 lat więzienia pomagały trwać śp. Prezydentowi Nelsonowi Mandeli w nadziei na pozytywne zmiany. Jego droga do wolności na nowo definiowała pojęcie ludzkiej godności i przebaczenia.  Madiba należał do najbardziej odważnych i dobrych ludzi, którzy potrafią wznieść się ponad doświadczone krzywdy w imię wspólnego dobra i zjednoczenia kraju. Pozostanie dla nas wzorem Męża Stanu, człowieka wolności, solidarności i pokoju.

(ILW)

14 Komentarze

  • ” te ” ?! …..( miron1 ) .. ALBO JESTEŚ NIEULECZALNIE GŁUPI :), – ALBO ŚMIERDZĄCY CZOPEK Z WAZELINĄ :)

 1. Św. Piotr, pierwszy papież przestrzega:
  Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!!! 1P 5.8
  Dlatego polecam rady praktyczne jak uniknąć piekła. Kto chce skorzystać niech skorzysta a kto nie, to jego sprawa.
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/

 2. ……………….bojownika wolności i pokoju……………… Ten człowiek miał po łokcie ręce umazane krwią białych. Zainteresuj się Panie Wałęsa tym co dzieje się dzisiaj w RPA

 3. Wstdzę się, że urodziłem się w kraju który wydał na świat takiego człowieka ja pan , panie wałęsa ( pisownia małymi literami w celu okazania pogardy).

 4. BOLEK-JESTEŚ KIM JESTEŚ- TO KAŻDY MĄDRY CZŁOWIEK WIDZI, I DOSKONALE WIE O TYM- KTO WSADZIŁ CĘ NA STOŁEK BY TYM STOŁKIEM OBRACAĆ.BOLEK- GDYBY ZA CIEBIE NIE MÓWIŁ TŁUMACZ-TO NIKT NORMALNY ZA GRANICĄ,NIE WIEDZIAŁ BY O CZYM TY MÓWISZ.BOLUŚ -BYŁEŚ I JESTEŚ MARIONETKĄ ,W RĘKACH PRZECIWNIKÓW POLSKI, I POLSKOSCI.TY NAWET NIE JESTEŚ CZŁOWIEKIEM,A TYLKO TYM CZYMŚ CO ZWIE SIĘ HOMO EREKTUS-BO HOMO SAPIENS- TO TY NIE JESTEŚ W 100%.BOLEK NIE POKAZUJ SIĘ LUDZIOM -BO KAŻDY NORMALNY POLAK WSTYDZI SIĘ ZA CIEBIE.WIESZ CO-ZMONTUJ SOBIE W SWOIM PAŁACU KINO-I OGLĄDAJ CO DNIA -TO BADZIEWIE WAJDY ,O BOLKU CO OSMIO METROWY MUR PRZESKOCZYŁ.BOLEK OSZCZĘDZ NARODOWI TWOJEGO WIDOKU,TWOJEJ PYCHY I TWOJEJ GŁUPOTY-ZAPAMIĘTAJ ,ŻE BYŁEŚ PAJACEM TYCH- CO ZA SZNURKI POCIĄGALI ,BYŚ ROBIŁ TO-CZEGO ONI CHCIELI.TAK CZY SIAK-POTRZEBOWALI PÓŁGŁÓWKA BY ZROBIĆ SWOJE-ZNISZCZYĆ POLSKĘ.A TERAZ POWIEM TROCHĘ PO TWOJEMU….MY NARÓD -CHCEMY BYŚ PODŁA KANALIO ZNIKNĄŁ Z NASZEGO ŻYCIA- RAZEM Z TWOIMI MOCODAWCAMI

 5. RIP… Umarł wielki człowiek którego sensem życia była pomoc innym ludziom. Każdy z Nas powinien zatrzymać się na chwilę i przeczytać biografie tego wspaniałego człowieka jakim był Nelson Mandela.

  • MOŻE WIELKI WZROSTEM ALBO CZYM INNYM.RPA ZOSTAŁO STWORZONE PRZEZ LUDZI BIAŁYCH -KTÓRZY DOKONALI ROZKWITU GOSPODARCZEGO TEGO KRAJU-TEN ZULUS TO WSZYSTKO ZNISZCZYŁ.JAK MYSLISZ-CZY GARSTKA DZIKICH ZULUSÓW,OPRÓCZ BĘBENKA I MACZETY ORAZ PIÓROPUSZA-MOGŁA COŚ ZBUDOWAĆ.U NAS TEŻ TAKIEGO ZULUSA BOLKA WYKREOWANO NA IKONĘ-ALE CZEGO-UPADKU NARODU POLSKIEGO,CZŁOWIECZEŃSTWA,MORALNOŚCI I GODNOSCI LUDZKIEJ ORAZ GŁUPOTY I KŁAMSTWA?

 6. bolus jak zawsze.Robi to co mu dyktuja.TEN bohater powall na lopatki swoj kraj (nagroda Nobla dla tuska) i wymordowal dziesatki tysiecy bialych.

 7. nam również wciśnięto ponad 30 lat temu kit i bajkę pod tytułem Lech Wałęsa i dorzucono gratis Solidarność która wszystko zniszczyła i obróciła w proch.
  ludzie którzy pracowali przez całe życie pracowali uczciwie mają głodowe emerytury i grzebią po śmietnikach młodzi nie mają pracy i perspektyw życiowych.
  to co odbudowali gołymi rękoma i następnie zbudowali nasi przodkowie ta rodzima banda Zulusów solidaruchów zniszczyła i doprowadziła do ruiny.
  skurwysyny konfidencja esbecka uwłaszczyła się na naszym bardzo dużym majątku a nas wysłała na śmietniki.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.