Oświadczenie Prezydenta Lecha Wałęsy

Niektórym dziennikarzom brakuje tematów, zajmują się z pasją zawartością mojej walizki na lotnisku w Londynie. Wyjaśniam, może sprawę zrozumieją.

Moja reakcja po zdarzeniu na lotnisku w Londynie spowodowana była wprowadzeniem w błąd, a nie samym faktem drobiazgowej kontroli. Wielokrotnie takim procedurom na świecie się poddawałem, wiedząc wcześniej o nich.

W tym przypadku nie mogłem przewidzieć sytuacji i problemów związanych z pozostawieniem w bagażu podręcznym konkretnych produktów, nie dopuszczanych w takich sytuacjach. To moja prywatna sprawa, co przewożę. Nie mam zamiaru dyskutować i tłumaczyć z ich zawartości, bo to drugorzędna sprawa. Otrzymałem zapewnienie od lotniska, że wstrzymane produkty zostaną mi odesłane. Sprawę uważam za zamkniętą.

Warszawa, 20.10.2013

22 Komentarze

 1. Panie Prezydencie,

  składam Panu wyrazy współczucia z powodu śmierci Pana wieloletniego przyjaciela i współpracownika Tadeusza Mazowieckiego

  kłaniam się,
  Mikołaj Sobczak

 2. Panie „Bolek”,

  Rozumiem Pańskie rozgoryczenie poniesiona stratą finansową w wyniku skonfiskowania nielegalnie przewożonego alkoholu, ale jak widzę, wszystko dobrze się skończy, wkrótce otrzyma Pan zarekwriowane butelki szampana, i powinien Pan odzyskać dobry nastrój.

  NC

 3. Posłuchaj bolku ! W Londynie nie byłeś jako osoba prywatna, tylko szczerzyłeś zęby w fałszywym uśmiechu prezentują swoje wydumane zasługi, ubarwione działaniami służ specjalnych.
  Piszesz: „to moja prywatna sprawa”. Bolku, nie byłeś tam prywatnie. Jesteś byłym prezydentem i masz psi obowiązek godnie reprezentować naród, którym tak poniewierasz.

 4. Czlowieku jestes najbardziej zadluzonym czlowiekiem swiata. Oddaj kazdemu to 100 milionow. Dzis sie z nas sie smiejesz, skonczysz jak mazowiecki w piekle.

 5. Jest mi bardzo przykro że ktoś pozbawiony realnego patrzenia na świat wydaje ocenę nie będąc w zarodku zdarzeń,szczere wyrazy wdzięczności za to co pan zrobił i robi niech pan się nie przejmuje przemokłymi intrygantami i zwolennikami tzw prawdziwych niepokonanych Polakow
  Prawdziwy Polak nie snuje nie intryguje nie podważa nie neguje a tacy ludzie wlaśnie są w pewnym prawicowym obozie zresztą ku uciesze przywódcy
  Życzę wielu jeszcze dokonań i spelnienia tych marzeń o ktorych my nie wiemy!!

 6. Co takiego dobrego zrobil? Sprzedal to co Gierek wybudował. Nie sprzedaje sie kur znoszących zlote jajka. Ostatnio dowiedzialem sie, ze mennica jest prywatna. Dno i milion metrow mulu.

 7. Jak patriota Gierek umarl i nie dostal emerytury nawet zaloby nie bylo a jak wykitowal zyd przechszta mazowiecki jakies cyrki i zaloby. Gotuje sie w czlowieku.

 8. Ale z was hamy wpisowicze gdyby nie on dziś strugali byście fujarki z brzozy i mieli kapo nad sobą o dostępie do internetu nie wspomnę dziś jest każdy wielki bo ma możliwość obrażania kogoś -pytanie czy wiecie komu to zawdzięczacie- nie, bo widzicie tylko swój czubek nosa
  jakie to obłudne większość z was nie ma pojęcia o czym pisze, niejeden nie wie co to wolność słowa,niejeden nie wie co to dostęp do internetu-i wlaśnie to was odróżnia od innych jesteście zgnili w swoim postępowaniu i wierzycie tylko w jedną niepodwarzalną prawdę wysnutą przez głównego prawdziwego prawdziwka!-tyle i aż tyle wstyd mi za was

 9. Panie Prezydencie Wałęsa proszę teraz stanąć na czele związków zawodowych ukierunkować ich działanie tak by w Polsce nie rozbudowywano budynku parlamentu ale zmniejszyła się liczebność posłów i senatorów a gospodarka by znów rozkwitła. Ma Pan jeszce na to dość sił, chyba że Pan nie chce. Z poważaniem LT.

 10. Pan chodzi w porwanych skarpetkach i oni też

  Jaś
  9 listopada 2013 o 20:59

  oni już przesłali życzenia?

  . Twórca stanu wojennego
  Gen. Wojciech Jaruzelski (90l.), 6 tys. zł emerytury
  Gen. Wojciech Jaruzelski przez lata dowodził polskim wojskiem i stał na czele Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a jako szef Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego podjął decyzję o wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego.

  2. Rzecznik rządu
  Jerzy Urban (80 l.), 4,7 tys. zł emerytury
  To on stał się symbolem znienawidzonego przez Polaków reżimu, gdy został rzecznikiem prasowym komunistycznego rządu na usługach sowietów. Pełnił tę funkcję do 1989 r. Po przełomie zajął się działalnością wydawniczą, przez lata znajdował się w czołówce najbogatszych Polaków.

  3.Nadzorca bezpieki
  Gen. Czesław Kiszczak (88 l.), 4,1 tys. zł emerytury
  Był ministrem spraw wewnętrznych w czasie stanu wojennego i po nim aż do 1990 r. To jemu podlegała komunistyczna Służba Bezpieczeństwa, która gnębiła opozycjonistów i duchownych. Od lat skutecznie unika wymiaru sprawiedliwości i wyroków za śmierć górników z kopalni „Wujek” oraz wprowadzenie stanu wojennego.

  4. Prześladowca opozycji
  Płk Jan Lesiak (68 l.), 3,1 tys. zł emerytury
  Przez lata jako funkcjonariusz Departamentu III Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zajmował się zwalczaniem opozycji demokratycznej. W ramach pracy operacyjnej rozpracowywał opozycjonistów PRL m.in. Jarosława Kaczyńskiego (6 4l.) i Jacka Kuronia (†70 l.). Lesiak podejrzewany jest o sfałszowanie lojalki Jarosława Kaczyńskiego. Po 1989 r. pułkownik trafił do Urzędu Ochrony Państwa i stał za akcją inwigilacji prawicy. Jak wyszło na jaw, materiały operacyjne dotyczące inwigilacji prawicowych partii politycznych, były przez niego przechowywane. Jednak nie odpowiedział za sprawę „szafy Lesiaka” – została ona umorzona z powodu przedawnienia.

  5. Porywacz opozycjonistów
  Kpt. Marek Kuczkowski (62 l.), 3 tys. zł emerytury
  Kuczkowski należał go założonej w 1984r. nieformalnej grupy w toruńskim oddziale bezpieki znanej jako „Organizacja Anty Solidarność”. Esbecy z tej grupy znani byli z przeprowadzania wyjątkowo brutalnych porwań opozycjonistów. Działaczy porywano, wywożono do lasu, przykuwano kajdankami do drzewa, przystawiano broń do głowy, polewano toksycznym fenolem, ciężko bito i głodzono. Torturom takim poddany był m.in. poseł Antoni Mężydło (59 l.).
  Kapitan po 1989 r. zajął się własnym biznesem, od lat prowadzi Akademię Psychologii Biznesu.

  6. Prześladowca „Solidarności”
  Gen. Józef Sasin (79 l.), 8 tys. zł emerytury
  Po wprowadzeniu stanu wojennego w grudniu 1981 r. stanął na czele specjalnie powołanej przez kierownictwo MSW grupy operacyjnej, która miała koordynować zwalczanie członków „Solidarności”. W wolnej Polsce z powodzeniem zajął się biznesem, był jedną z osób, która ostatnia widziała przed śmiercią gen. Marka Papałę (†39 l.).

  7. Śledził duchownych
  Mjr Andrzej Szczepański (72l.), 2,9 tys. zł emerytury
  Zastępca szefa Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Zakopanem. Rozpracowywał m.in. księdza Mirosława Drozdka (†65l.), kustosza sanktuarium na Krzeptówkach, przyjaciela Ojca Świętego Jana Pawła II (†85l.)

  8. Oficer prowadzący
  Płk Wacław Głowacki (78l.), 4,9 tys. zł emerytury
  Wieloletni oficer departamentu IV Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który zajmował się zwalczaniem Kościoła. Głowacki był m.in. oficerem prowadzącym ks. Konrada Hejmę.

  9. Niszczył Kościół
  Kpt. Kazimierz Aleksanderek (66l.), 2 tys. zł emerytury.
  To jedna z najczarniejszych postaci krakowskiej esbecji. Łamał, podsłuchiwał i werbował duchownych. To jego ludzie m.in. stali za skatowaniem kapelana nowohuckiej „Solidarności” ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego (57l.).

  10. Zabójca księdza
  Płk Adam Pietruszka (75l.), 3,9 tys. zł emerytury
  Wieloletni pułkownik Służby Bezpieczeństwa, zastępca dyrektora Departamentu IV MSW zajmującego się walką z Kościołem. Odpowiedzialny za zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki. Pietruszka został skazany za to na 25 lat więzienia, wyszedł w 1995 r.

  11. Szef bezpieki
  Gen. Władysław Ciastoń (89l.), 8 tys. zł emerytury
  Szef Służby Bezpieczeństwa od 1981 r. W 1984 r. był podejrzany o sprawstwo kierownicze zabójstwa ks. Popiełuszki, ale w wyniku interwencji najwyższych organów partyjno–państwowych jego sprawę wyłączono z procesu toruńskiego a on sam został uniewinniony. Po zwolnieniu z resortu do 1990 r. był chargé d’affaires i ambasadorem w Tiranie.

 11. Witam Panie Prezydencie!
  W pełni Pana popieram – dziennikarzyny nie mają co robić i zajmują się głupotami! Dlaczego nie zajęli się tematem, że Pan, jako ikona został w ten a nie inny sposób potraktowany. To powinno być tematem artykułu…..
  Ale widocznie nie są na tyle elokwentni.
  Niech się Pan nie przejmuje Panie prezydencie i nadal pozostaje sobą! Nie daj się Pan złamać!!
  Krótko dla moich „przedmówców”:
  Kim Wy jesteście, żeby oceniać Prezydenta Wałęse w ten sposób i kto wam dał prawo, do niesłusznego nazywania go „Bolkiem”?? Sprawa chyba zamknięta – prawda? Trochę szcunku dla prezydenta i dla tego co zrobił…..inaczej byście dalej CAŁOWALI RUSKICH W DUPE!!!!!!!!!!!!

  pzdr
  Jarek

 12. Rozmowa włoskiego egzorcysty ks. Józefa Tomasellego z demonem : „- Melid, które z grzechów przynoszą ci najwięcej zadowolenia ? – Grzechy rozsiewające skandale, bo wraz z nimi pojawiają się następne. Świat pełen jest skandali, a ja i moi towarzysze trzymamy się blisko tych, którzy ich dostarczają….. To proste. Znieczulam ich sumienie. tak jak chirurg po znieczuleniu pacjenta sprawia, że nie czują oni żadnej odpowiedzialności przed Stwórcą za swoje czyny i że wszystko wydaje się im dozwolone… Powiedz mi, czego najbardziej się w nich boisz i nienawidzisz ? – Dwóch rzeczy: modlitwy i ucieczki od okazji…”

 13. przecież te dowody że Lech Wałęsa był świadomym współpracownikiem są po prosu miażdżące. Co nam dał ten człowiek z tą bandą z solidarności, którzy się uwłaszczyli na majątku naszym wspólnym wypracowanym przez naszych przodków z takim trudem? Zobaczcie na tego złodzieja i bandytę Chodorkowskiego i wielu innych złodziei w Rosji których pogonił wielki i wspaniały Prezydent Rosji Władimir Władimirowicz Putin. U nas również można odebrać wszystko tym bandytom złodziejom biznesmenom pseudo którzy nas okradli i wysłać do budowania dróg i autostrad! Ludzie do dzieła! Są nas miliony ! o Jakim przełomie wy mówicie? przecież młodzi ludzie z wyższym wykształceniem nie mają pracy, emeryci grzebią po śmietnikach i nie stać ich na wykupienie leków w aptekach.
  a Nobel ? Jaser Arafat, Szymon Peres i Icchak Rabin też dostali to wyróżnienie a byli to zwykli zbrodniarze przy których bledną dokonania niemieckich.
  tę nagrodę dostał również innych Premier Izraela Menachem Begin ( Mieczysław Biegun ), przy którym Osama Bin Laden ze swoimi zamachami z 11 września 2011r. na niewinny i wolny świat to mały rzezimieszek.
  Ludzie! Odzyskajmy wreszcie swój majątek który zagrabili nam ci bandyci po 1989r. !!!!!!

  • Panie Andrzeju! Pieniądze to nie wszystko.. Wałęsa, prosty człowiek,z niesamowitymi umiejętnościami przywódczymi…nikt w czasach Solidarności nie miał takiej charyzmy. Wałęsa jest”prawdziwkiem”, kto powiedział, że ma być bezbłędny… Ale dzięki niemu nie było w Polsce wojny domowej – tak ogromne przemiany w Polsce odbyły się bez bratobójczej walki – ewenement na skalę światową.
   Zawsze znajdą się mądrzejsi, którzy wszystko zrobiliby lepiej…Nie byłam wielką zwolenniczką prezydentury pana Lecha, ale to były drobiazgi, według których ocenia się na bieżąco człowieka, szczególnie, gdy media drobne potknięcia, czy powiedzonka rozdmuchują do rangi wydarzeń.
   Pan Wałęsa nie jest dla mnie postacią krystaliczną, ale wcale taki nie musi być. Dzięki niemu moje dzieci żyją w wolnym kraju i to się liczy. Wielki szacunek.

 14. Ja Pana cenie i cenić będę.Jeżeli by Pan kandydował do sejmu na pewno bym głosował na pana. Jest Pan wielkim człowiekiem i Polakiem.
  Dziękuje za wszystko.Kiedyś byłem czynnym członkiem Solidarności i miałem zaszczyt siedzieć z Panem przy jednym stole.
  Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.