Życzenia od Alesia Bialackiego

Laureat Nagrody Lecha Wałęsy z 2012 roku, białoruski opozycjonista, więzień polityczny, przebywający w kolonii karnej w Bobrusjku przesyła życzenia urodzinowe Prezydentowi Lechowi Wałęsie. W liście skierowanym do Jubilata napisał:
Z całego serca składam Panu gratulacje w imieniu własnym i wszystkich swoich współtowarzyszy z okazji 70. rocznicy Pańskich urodzin!
Podczas trudnych lat braku swobody dźwięczny głos Pana został usłyszany na całym świecie w tym i na Białorusi. W latach 80. Swoją energiczną działalnością Pan budził natchnienie młodzieży białoruskiej, która pragnęła zmian demokratycznych i szukała dróg do ich realizacji.
W okresie tym w naszych krajach nastąpiły poważne i znaczne zmiany.  Lecz walka o ideały demokracji, niepodległość, prawa człowieka nie jest skończona, ona trwa w dalszym ciągu. Nieugięta pozycja Pana w obronie praw prostego człowieka opierająca się na powszechnej solidarności będzie zawsze przykładem dla ludzi, którzy pragną sprawiedliwego i moralnego życia.
Życzę Panu dobrego zdrowia oraz dalszej aktywności obywatelskiej!
Z wyrazami szacunku, Ales Bialiatski

2 Komentarze

  1. Profesor Doktor Habilitowany Remigiusz Buniak
    Ty Wałęsa spierdalaj z bachorami urzędnikami nierobami z kraju ty robolu i przygłupie , naucz się mowić ty matole i grubasie niedouczony , zapierdalaj gdzieś w fabryce bęcwale pojebany

    Wypierdalaj z robotnicą żoną z kraju stary przygłupie

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.